Укренерго: ввечері по всій Україні буде застосовано графіки погодинних відключень електроенергії

Укренерго: ввечері по всій Україні буде застосовано графіки погодинних відключень електроенергії

Сьогодні, 22 травня, завдяки зменшенню дефіциту електроенергії Диспетчерський центр «Укренерго» скасував обмеження споживання в усіх областях з 07:00 до 20:00. Енергетики закликають громадян перенести заплановане на вечір чи на ніч користування енергоємними приладами на ці денні години, оскільки на вечір заплановано застосування графіків погодинних відключень електроенергії.

“Ввечері графіки погодинних відключень будуть діяти в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів з 20:00 до 24:00”,

– зазначають в Укренерго.

Передбачається, що графіки погодинних відключень будуть застосовані для зниження рівня споживання при перевищенні попередньо визначених лімітів обсягів для кожної області.

З відповідними графіками, встановленими АТ “Житомиробленерго” можна ознайомитись за посиланням.

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українським електростанціям. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові- та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання, саме тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів. 

Окрім того, в ніч на 22 травня рашистські БПЛА атакували об’єкти енергетичної інфраструктури на північному сході країни. В результаті було пошкоджено обладнання, знеструмлювались понад 518 тисяч споживачів в Сумській області, а також споживачі в окремих районах Харківщини та Чернігівщини. 

Наразі відновлено енергоживлення 95% споживачів в усіх трьох областях. Однак аварійно-відновлювальні роботи ще тривають.

Нагадаємо, що останні масовані атаки російських терористів завдали збитків українській енергетиці на понад $1 млрд.

Будьте першим, хто прокоментував "Укренерго: ввечері по всій Україні буде застосовано графіки погодинних відключень електроенергії"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*