Вероніка Богінська – першокурсниця природничого факультету Житомирського університету ім.І.Франка. Нещодавно вона здобула перемогу на Відкритому фестивалі студентської творчості «Листопад-fest» у номінації «Прикладне мистецтво», презентуючи свої вироби. Дівчина малює картини на дереві, ріже чури в автентичному стилі, робить прикраси із натурального каміння та захисні амулети з кістки, а ще вивчає техніку обробки черепів.
Такою творчою діяльністю займається вже близько 4 років, хоча потяг до прикладного мистецтва мала з дитинства. У рідному Донецьку, який із родиною залишила у 2016 році та переїхала у містечко Романів на Житомирщині, відвідувала художню школу. Закінчити її очно через війну не змогла, але продовжила навчання із вчителем онлайн.
«У 2018-му я намалювала свою першу картину на деревині. Це було взимку, перед Новим роком. Такої техніки мене ніхто не навчав, та й не зустрічала її ніколи і ніде. Для першої роботи використовувала звичайний чорний акрил з набору та відшліфовані вручну дошки з дров. Пізніше, коли я почала займатися цим більш глибоко, в мене з’явилася можливість придбати інструмент та більш якісну деревину, – розповідає 17-річна Вероніка Богінська. – На одну картину в середньому витрачаю п’ять днів, адже робота доволі клопітка. Я сама оброблюю деревину, шліфую її, а по завершенню роботи або вкриваю картину воском, або залишаю так. Зазвичай використовую дуб, адже він є найбільш доступним, однак маю роботи на вільсі та ясені. Надихаюся роботами вітчизняних та зарубіжних майстрів. Також зараз ріжу чури в автентичному стилі. Бог Чур у слов’янській міфології – охоронець домашнього тепла, вогнища і затишку. Матеріал для них – осина, її я зазвичай заготовляю самотужки. Одним з найскладніших етапів є сушіння деревини. Іноді правильно висушена деревина – це половина успіху в роботі».
Окрім деревини, майстриня працює з кісткою. Останнім часом дуже розвинула свої навички у цьому напрямку. Зокрема, робить захисні амулети з кістки, більшість з яких – у подарунок військовим. Додатково вивчає техніку обробки черепів і вже працює над розписом одного. Також робить прикраси з натурального каміння.
Однією з найулюбленіших своїх робіт називає намисто з коралу в українському стилі, а найбільш важливою та знаковою – портрет Тараса Шевченка у формі сучасного українського військового, яку завершила у ніч на 24 лютого, а через годину після цього почула перші вибухи ворожих ракет.
Незабаром у ЖДУ ім.І.Франка планують провести виставку виробів Вероніки Богінської. Днями викладачі природничого факультету влаштували тематичну онлайн-зустріч «Жива деревина», під час якої студентка презентувала свою діяльність, відповідала на запитання, ділилася секретами улюбленої справи.
«Моя взаємодія з Житомирським державним університетом ім. І. Франка – дуже давня і тепла. З 8 класу я почала їздити на обласні олімпіади з біології, які організовує природничий факультет. Тоді я вперше потрапила в університет і у моїй душі ніби відгукнулося щось рідне, – ділиться Богініська. – З 9 класу я точно знала, що хочу бути біологом. Мене завжди цікавила біологія: як працюють живі організми, їх систематика, таємниці природи. Коли переді мною постав вибір, куди подавати документи на навчання, я без вагань обрала ЖДУ ім.І.Франка. Вступила на природничий факультет, здобуваю освіту за спеціальністю «Біологія» і дуже задоволена цим, адже моя мрія здійснилася. У нашому університеті дуже гарна матеріальна база, чудові викладачі, які надають всебічну підтримку і у навчанні, і у житті. Ти завжди можеш підійти до них і попросити пояснити, якщо щось не зрозуміло, однак рівень ведення лекцій такий, що все розумієш і швидко запам’ятовуєш. Мені надають підтримку і у творчості. Навесні планую провести виставку у стінах природничого факультету».
Поки свої вироби майстриня продавала через знайомих, але у планах створити онлайн-магазин. Наразі слідкувати за її творчістю, знайомитися із виробами та обирати щось можна у Telegram-каналі.
Юлія Демусь
Улюблена справа: Василь Остапчук створює картини у техніці об’ємного різьблення по дереву (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Улюблена справа: картини на дереві, прикраси з природного каміння, чури та амулети від Вероніки Богінської (ФОТО)"