Улюблена справа: Валерій Власюк із Бердичівського району виростив біля будинку 200 кущів винограду (ФОТО)

«Дитя асфальту», – так про себе каже 72-річний Валерій Власюк, який народився та багато років жив і працював у Бердичеві. Коли ж вийшов на заслужений відпочинок, прийняли з дружиною рішення переїхати ближче до землі. Тепер мають будинок у селі Семенівка і земельну ділянку – 30 соток, майже половину якої займає виноградник.

З юриста за фахом із двома профільними вищими освітами, чоловік перетворився на виноградаря-ягідника. Виноградарство називає справою свого життя, хоч взявся за це вже у зрілому віці. Усе робить з особливою турботою та любов’ю, по-справжньому плекаючи кожну виноградну лозу.

Самотужки виростив і доглядає 220 кущів винограду, на частині з яких привив одразу 3-4 сорти. Щоправда, вже допомагають діти та онуки. Каже, що тривалий час спостерігали за його роботою, а тепер потроху долучаються й самі, допомагають.

«У винограднику працюю з ранньої весни і до пізньої осені. Завжди є чим зайнятися. Постійна праця, та для мене це «солодка каторга», – говорить Валерій Григорович про своє хобі. – Маю різні сорти, які плодоносять з початку серпня і аж до жовтня включно. З-поміж інших є у мене три середньо-пізні, але через заморозки вони не встигають дозріти, тому на наступний рік будемо з ними прощатися. Так само не тримаю дуже вибагливі сорти. Серед моїх улюблених – ранній сорт «Слава Україні» Вишневецького, ідеальний по усіх параметрах. Назва дуже актуальна, але виведений ще років 10 тому. До речі, Україна – одна із світових лідерів серед аматорів – народних селекціонерів по кількості і якості виведених гібридних форм і сортів винограду. Тому не треба далеко ходити, десь шукати, є свої. Посадковий матеріал постійну купую та оновлюю. Саджанці дуже дорогі, бо слідкуємо за новинками, але беремо саме перевірені новинки. Зі свого виноградника теж продаю – друзям, знайомим, сусідам, але спеціально нікуди не везу і не пересилаю».

У пана Валерія виноград – найрізноманітніших форм та кольорів. Стиглі та смачні грона можна придбати на ринку в Бердичеві або ж завітавши безпосередньо до домогосподарства у Семенівці. Усе покаже, розкаже, поділиться досвідом, дасть поради.

Виноград обробляє від шкідників та хвороб до та після цвітіння лише біопрепаратами відомих фірм – «Bayer» та «Сингента», після яких ягоди можна вживати вже через кілька днів.

А ще Валерій Григорович робить вино, має кілька суто винних сортів. Особливо добре для цього, зауважує, підходить старовинний сорт «Чорний Доктор», який вирощувався ще 2000 років тому на території сучасної Вірменії. Його сік має цілющі властивості, а вино виходить просто незвичайне.

Війна та ситуація в країні, додає чоловік, мотивує його працювати у наступному сезоні ще з більшим ентузіазмом та запалом, тим паче фізична праця дозволяє уникнути депресивного стану, відволікає від негативних думок і рятує від недуг, адже хворіти просто нема часу – виноградник чекає.

Юлія Демусь

Як живі: милі іграшкові гремліни і Малюк Йода житомирянина Андрія Копеіна (ФОТО)

Меблі та годинники: житомирянин Микола Кафтанюк створює вражаючі вироби із дерева та епоксидної смоли (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Улюблена справа: Валерій Власюк із Бердичівського району виростив біля будинку 200 кущів винограду (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*