В єпархіях УПЦ (МП) СБУ виявила російські паспорти, «перепустки федеральних радників рф» та прапор «новоросії»

Сьогодні, 8 грудня, Служба безпеки України провела контррозвідувальні заходи на об’єктах УПЦ (МП), розташованих у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях.

В результаті безпекових заходів на території єпархій виявлено російські паспорти, прокремлівську літературу, «документи» окупаційних адміністрацій і прапори терористичних організацій «л/днр».

Більше того, встановлено, що під час захоплення Херсону місцевий архімандрит – настоятель Успенського собору був присутній у кремлівській залі під час оголошення анексії чотирьох українських регіонів. А за декілька днів до звільнення міста він у супроводі російських загарбників втік до тимчасово окупованих районів півдня України.

На території собору співробітники СБУ виявили колекцію ікон, викрадених рашистами з будинку почесного консулу Литовської Республіки під час окупації Херсону.

В результаті подальшого огляду церковних приміщень, знайдено перепустки, виписані на ім’я «федерального советника военно-гражданской администрации рф» та російські паспорти місцевих священників. При чому вони отримали їх цього року, під час окупації Херсону рашистами.

За викритими фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

В свою чергу на Черкащині, у Красногірському Свято-Покровському жіночому монастирі, виявлено прапор так званої «новоросії» та бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів.

Що стосується проведених безпекових заходів на Житомирщині, то тут на території чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії і Скиту викрито колишніх кримінальників, які підтримують зв’язок з абонентами рф. Наразі ці контакти перевіряє СБУ.

У ще одному монастирі Житомирщини виявили особу, яка з 2020 року перебуває у загальнодержавному розшуку як безвісти зникла.

Під час огляду приміщень Свято-Миколаївського Милецького монастиря знайдено тексти молитов за країну-агресора та російські «підручники», в яких вихваляють кремлівський режим.

Всі вилучені матеріали направлено на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій.

Нагадаємо, що нещодавно у двох монастирях УПЦ (МП) на Житомирщині СБУ виявили підозрілих осіб та величезну кількість пропагандистської антиукраїнської літератури. В результаті депутати Житомирської облради звернулися до Верховної Ради з закликом заборонити діяльність УПЦ (МП) в Україні.

Будьте першим, хто прокоментував "В єпархіях УПЦ (МП) СБУ виявила російські паспорти, «перепустки федеральних радників рф» та прапор «новоросії»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*