У монастирях УПЦ (МП) на Житомирщині СБУ виявили підозрілих осіб та величезну кількість пропагандистської антиукраїнської літератури

Надвечір СБУ завершила перевірчі заходи у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі та двох Скитах УПЦ (МП) на Житомирщині.

Під час безпекових заходів на територіях монастирів було виявлено осіб, які перебувають на зв’язку з громадянами рф. Більше того, під час відпрацювання мобільних терміналів, якими вони користуються, у багатьох з них встановлено контакти із абонентами, які перебувають на території російської федерації та республіки білорусь. Наразі ці зв‘язки вивчаються співробітниками СБУ.

«Гості» знаходились на території готельних комплексів при церквах і використовували анонімні месенджери для комунікації.

З церковних бібліотек вказаних релігійних закладів фахівці СБУ вилучили велику кількість друкованої літератури «авторства» російських церковних діячів, виготовленої у рф після російського вторгнення в Україну 2014 року та «схваленої» до використання московською патріархією руської православної церкви. Саме таку літературу проросійське духовенство використовувало для насадження проросійської ідеології серед людей, які шукають у вірі розради у важких життєвих ситуаціях.

Окрім того, серед церковних книг було виявлено примірники із ксенофобськими та антисемітськими висловлюваннями, які «обґрунтовують» меншовартість українського народу та самої України. А під літературу присвячену одному зі скрепів «руського міру» – монархічній ідеології в церковних бібліотеках було відведено цілі полички.

Нагадаємо, що в результаті проведення безпекових заходів у приміщеннях Києво-Печерської Лаври та об`єктах УПЦ (МП) на Прикарпатті та Тернопільщині було виявлено пропагандистські матеріали, що заперечують існування України, проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф.

Будьте першим, хто прокоментував "У монастирях УПЦ (МП) на Житомирщині СБУ виявили підозрілих осіб та величезну кількість пропагандистської антиукраїнської літератури"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*