В храмах УПЦ (МП) на Тернопільщині та Прикарпатті фахівці СБУ виявили пропагандистські матеріали, що заперечують існування України

Під час проведення безпекових заходів на території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) співробітники СБУ вилучили велику кількість антиукраїнських матеріалів. Зокрема, літературу, в якій заперечується існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність, з наративами російських методичок щодо “штучного створення” держави України.

Окрім того, фахівці СБУ знайшли брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. Більшість літератури – авторства російських діячів за видавництва російських друкарень.

Наразі експерти також вивчають походження зразків символіки «великого войска Донского», яку виявили в одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП). А саме – шевронів цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло рашистам окупувати частину Донецької та Луганської областей.

Усі вилучені матеріали є підставою для відкриття двох кримінальних проваджень за 161 статтею Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Нині знахідки направлено на відповідні незалежні експертизи, за результатами яких будуть вживатися подальші процесуальні дії.

Нагадаємо, що в результаті обшуків у приміщеннях УПЦ (МП) СБУ виявила проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф. А під час санкціонованих обшуків в Чернівецькій єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату застали єпископа у ліжку з неповнолітнім хористом. В результаті наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про заборону діяльності УПЦ (МП) в Україні.

Будьте першим, хто прокоментував "В храмах УПЦ (МП) на Тернопільщині та Прикарпатті фахівці СБУ виявили пропагандистські матеріали, що заперечують існування України"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*