В Іванківцях перепоховали останки десятьох військових (ВІДЕО) | Times ZT

В Іванківцях перепоховали останки десятьох військових (ВІДЕО)

У селі Іванківці на Бердичівщині перепоховали останки десятьох захисників Вітчизни, які загинули влітку 1941-го року. Рештки бійців на сільськогосподарських землях за селом протягом 2018-го року знаходила обласна громадська організація «Пошук», на частину з них натрапляли селяни. Зі слів пошуковців, це були кадрові військові, які намагались вибити німців, котрі зайняли село за декілька днів після початку Другої світової війни.

«Липень 1941-го року: німецькі частини саме зайшли в село. Була здійснена спроба вибити їх з цього села. Вони висадились з ешелону, це були залізничні війська, кадрові військові. Вишикувались по полю, була здійснена спроба контратаки. З найближчих хат їх було вбито. Всі вони до сьогоднішнього дня лежали на полі на глибині близько 40-50-ти сантиметрів», – говорить Владислав Кругляк, представник обласної громадської організації «Пошук».

За словами пана Владислава, фахівцям не вдалось встановити імена загиблих бійців. Адже  смертні жетони при воїнах не збереглися. Один від одного вони лежали на відстані 30-40 метрів в одну лінію. Зброї поряд не було, лише рештки військової амуніції, фляги, каски, саперні лопатки, що говорить про приналежність до підрозділів Червоної армії.

«Загиблі є нашими співвітчизниками, про що засвідчили рештки знайденої при них газети, датованої кількома днями до початку війни та надрукованої саме українською мовою», – додає пан Владислав.

В Іванківцях такі знахідки виявляють не вперше. Декілька років тому пошуковці уже знаходили на окраїні цього села останки семи солдат.

«На території об’єднаної громади це вперше проводиться перепоховання. А на території села Іванківці це не перший випадок, іще було проведено перепоховання 7 невідомих солдатів. Оскільки бої тут були важкі і люди гинули, тому, думаю, є багато ще невідомих могил на території саме цієї місцини», – каже голова Семенівської ОТГ Наталя Семенюк.

«Наші матері розказували, що були бої, при наступі і відступі були вбиті. Збирали людей і хоронили не на кладовищі, а де могли: і в садках, і на городах, де попало», – говорить Микола Шеретун, депутат Семенівської селищної ради.

До прощання з полеглими у Другій світовій війні долучились військові 26-ої артилерійської бригади. До кладовища з останками невідомих героїв громада пройшла селом у супроводі оркестру артилеристів.

На переконання священиків, справа пошуковців є надзвичайно важливою. Адже бути похованими за християнськими звичаями захисники рідного краю по-людськи заслуговують.

«Скільки б не пройшло часу, вони чекають на те, щоб їх передати за християнським звичаєм на поховання. І сьогодні цей день, коли ми здійснили цю місію християнства. Але ж ми бачимо, що люди мало відгукнулись на це, всі пішли на городи, як ми помітили процесією. Більшість піклується про тіло, а не про душу», – говорить військовий капелан Василь Головчук.

Цьогоріч і на майбутнє пошуковці продовжать працювати у Іванківцях, адже, за їхніми даними, тут іще є місця із останками солдат Червоної армії.

Будьте першим, хто прокоментував "В Іванківцях перепоховали останки десятьох військових (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*