В міськраді шукають крайнього: чому житомиряни змушені переплачувати за тепло

cropped da6bb484d65f630d1bf245287411ab2064c3eb86 e1579256536197 776x437 - В міськраді шукають крайнього: чому житомиряни змушені переплачувати за тепло

Житомирянину з пенсією 1800 гривень доведеться заплатити за опалення однокімнатної квартири у грудні 3600 гривень. Обурений пенсіонер звинувачує у недбалості керуючу компанію «Домком».

Вчора, 16 січня, на засідання комісії з питань житлово-комунального господарства Житомирської міської ради прийшли жителі вул. Індустріальна будинку № 8. Житомиряни скаржились, що ціна за теплопостачання у їхніх платіжках у два рази більша, ніж у сусідніх будинків. Зокрема у будинку № 8 1 кубометр газу коштує 35 грн, а в будинку № 10 — 16 грн. 

15 вересня 2019 року був дедлайн підготовки житлових будинків Житомира до опалювального періоду, проте до відома міської ради не повыдомили про неготовність до зими одного з будинків міста. Натомість будинок № 8 з початком опалювального сезону почав отримувати послуги за вищою ціною, ніж сусідні бакатоквартирні будинки. 

В одній із квартир цього дому проживає житомирянин з пенсією у 1 800 грн та отримує субсидію. Проте нарахування за теплопостачання протягом грудня у нього склало 3 600 грн.

fac128f8 94e1 4c25 9581 5082b030ca4f 1024x768 - В міськраді шукають крайнього: чому житомиряни змушені переплачувати за тепло

«Ми неодноразово направляли листи для ТОВ «Керуюча компанія „ДОМКОМ Житомир“ для того, щоб вони надали інформацію для розрахунку коефіцієнта місць загального користування. У будинку є 24 квартири і лише 7 з них підключені до централізованого опалення. То впливає це на розподіл коштів МЗК чи ні?!. Як „Домком“ оптимізував систему теплопостачання будинку — це вже інша історія. В одному будинку вони провели роботи, а в іншому — ні. Це зокрема можна побачити і з платіжок по різних конкретних будинках. Для розрахунку тарифів використовується формула: в чисельнику кількість гігакалорій, а в знаменнику — площа. Відповідно, зменшивши знаменник, збільшується тариф. Якщо ж зменшити використання тепла і оптимізувати схему, то і тариф буде меншим. Котельня у цих будинків одна і теплопостачання відбувається з одного джерела (вул.Вільський шлях, 15). Тому в одному і тому ж районі Житомира вийшло так, що ціни за кубометр газу різні», — пояснив заступник директора комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Віктор Назаров. 

Він також пояснював, що потрібно було на стояках обрізати автономників, утеплитити та засклити МЗК, а також поставити другі двері в будинку.

«Приватний Домком, який обслуговує будинок, мав оптимізувати внутрішньобудинкову систему опалення. Ми попереджали їх, що коли прийдемо вмикати теплопостачання, то всі робити повинні бути виконані. Проте після розпорядження міського голови ми включили теплопостачання міста і тепер їм доводиться платити за іншими тарифами, ніж у всіх інших», — пояснив Назаров.

Члени комісії з питань житлово-комунального господарства дали рекомендацію створити робочу групу з представником від будинку за адресою вул. Індустріальна № 8, директоркою Домкому Валентиною Бойко, заступником директора комунального підприємства «ЖИТОМИРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» Віктором Назаровим та представником від міськради. Головним завданням створеної робочої групи є розібратися з проблемою жителів будинку та знайти шлях, як зробити правильний перерахунок.

Нагадаємо, що житомиряни у соц мережі Facebook обюрювались платіжками за грудень, де замість здешевшання тарифів на них чекала купа запитань. 


Будьте першим, хто прокоментував "В міськраді шукають крайнього: чому житомиряни змушені переплачувати за тепло"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*