В Поліському університеті відбулося засідання регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся»

В Поліському університеті відбулося засідання регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся»

27 лютого 2024 року на базі Поліського національного університету відбулося засідання регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся». Нагадаємо, що кластер створений 12 січня 2020 року, в день відзначення 113-ї річниці від дня народження Сергія Павловича Корольова, з ініціативи 12 учасників: Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної ради, Житомирської міської ради, Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів, Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова, Поліського національного університету, Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова, Андрушівської астрономічної обсерваторії, ТОВ «ЕСРАЙ Україна», Центру робототехніки та мейкерства «Robot.ON», ліцею №8 м. Житомир (шкільна астрономічна обсерваторія).

Участь у засіданні кластера взяв також менеджер венчурних проектів Ремі Адіссон (м.Тулуза, Франція), який, зокрема, запросив учасників кластера відвідати спеціалізовану конференцію з аерокосмічної проблематики, яка відбудеться у Тулузі в квітні поточного року та обговорити на ній деталі наміченої співпраці.

Учасники обговорили результати діяльності кластера за 2023 рік, серед яких, зокрема, реалізовані проекти: програми «Горизонт 2020» «Створення програмно-технічного комплексу управління геопросторовими даними», «Моніторинг трансформації землекористування в Житомирській області на основі геоінформаційних технологій».

Космічні та ГІС-технології наразі використовуються при виконанні двох європейських проектів «Горизонт Європа»: AGROSUS: «Agroecological strategies for sustainable weed management in key European crops» / «Агроекологічні стратегії для стійкого управління бур’янами в ключових європейських культурах». Консорціум AGROSUS складається з 16 партнерів країн ЄС та асоційованих країн. Проект AGMEMOD: «Advancing Capacity and analytical Tools for supporting Common Agricultural Policies post 2027 / Розвиток потенціалу та аналітичних інструментів для підтримки спільної аграрної політики після 2027 року» виконується 12-ма партнерами з 10 країн світу. Також Поліський національний університет є офіційним учасником розробки проекту Програми комплексного відновлення Житомирської області на 2024-2030 роки, яка в практиці планування регіонального розвитку вперше передбачає широке застосування ГІС-технологій.

Президентом Кластера на поточний рік обрано начальника Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України Присяжного Володимира Ілліча.

На зустрічі обговорено питання створення консорціуму для участі в конкурсі Європейської комісії щодо створення мережі Європейських цифрових інноваційних хабів (ЄЦІХ) у рамках програми ЄС «Цифрова Європа»; формування тематики для участі у конкурсному відборі наукових, науково-технічних робіт та проектів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу.

Також учасниками кластера вирішено рекомендувати Житомирській обласній військовій адміністрації включити інвестиційний проект «Розвиток інфраструктури регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся» до проєкту «Програми комплексного відновлення Житомирської області на 2024-2030 роки». Вказаний проект розроблений Поліським національним університетом спільно з КУ «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради і передбачає створення середовища (екосистеми) для розвитку і популяризації космічних наук та комерціалізації інноваційних інформаційних технологій на основі космічних даних, розвиток туристичного, рекреаційного та культурного потенціалу Житомирщини.

Житомирян запрошують на просвітницький форум «Тверезість та війна» (АНОНС)

Будьте першим, хто прокоментував "В Поліському університеті відбулося засідання регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*