153 роки тому, 25 лютого 1871 року – у шляхетній і освіченій родині Олени і Петра Косачів народилася дівчинка. Її назвали Ларисою, але вона візьме псевдонім «Леся Українка» і стане одним із стовпів української культури.
Щороку ми відзначаємо День народження не просто української письменниці, перекладачки та культурної діячки, яка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України, а народження великої душі, яка надихає не творчість вже сучасні покоління, несе світло світу, чарує словами та мудрістю.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-19-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-19-3-1024x682.jpg)
У затишному залі Дому української культури в Житомирі відбувся музично поетичний перформанс, присвячений великій майстрині слова. Творча молодь міста втілила на сцені безсмертні образи Лесиних творінь.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-19-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-21-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-20-2-682x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-20-694x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-23-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-23-3-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-21-2-682x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-28-682x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-23-1024x696.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-24-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-24-3-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-24-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-25-2-1024x801.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-25-3-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-25-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-26-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-26-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-27-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_15-18-29-1024x682.jpg)
А музична школа імені лесі Українки показала свій мистецький проєкт, приурочений до 153-річчя Лесі Українки та 175-й річниці від дня народження Олени Пчілки, ще однієї видатної українки.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-33-2-1024x722.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-33-3-1024x725.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-35-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-37-2-682x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-37-4-682x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-33-1024x646.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-36-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-36-3-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-36-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-36-4-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-37-3-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-37-5-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-37-6-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-37-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-38-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-38-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-39-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-39-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-41-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-42-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/photo_2024-02-27_22-26-41-1024x682.jpg)
ФОТО: Тарас ОРЕШНІКОВ
В Житомирі відкрилася виставка-реконструкція однострою українського воїнства (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Та, що надихає на творчість: в Житомирі відзначили 153-річчя Лесі Українки (ФОТО)"