До Дня української жінки: у Житомирі викладачка Тетяна Коткова показала хустки із родинної колекції (ФОТО)

До Дня української жінки: у Житомирі викладачка Тетяна Коткова показала хустки із родинної колекції

Третій рік поспіль у Поліському національному університеті в Житомирі  доцент кафедри геодезії та землеустрою агрономічного факультету Тетяна Коткова проводить виставку, в рамках якої демонструє хустки із родинної колекції, переважну більшість яких зібрали її мама та бабуся.

Розповідає, що зазвичай захід проходив у грудні, коли й прийнято відзначати День української хустки. 

Втім, цьогоріч якраз в цей час пані Тетяна перебувала на стажуванні за кордоном, а після повернення у закладі вищої освіти  якраз були канікули.

Влаштувати виставку вирішила 26 лютого – з нагоди Дня народження Лесі Українки та Дня української жінки, що святкували за день до цього (у 2023-му в Україні скасували державне свято 8 Березня як Міжнародний день жінок і встановили свято  День української жінки 25 лютого).

Зокрема, відвідувачі могли ознайомитися із експонатами – до їх уваги близько 100 хусток, найстаріша з яких була придбана у 1957 році, а також є й сучасні зразки (кольорові, однотонні, з принтами, різних матеріалів та виробників). 

 Тетяна Коткова зізнається, після смерті мами багато речей було втрачено – “з’їла міль”. Втім, все, що вдалося зберегти намагається показувати під час виставки колегам і студентам, а ще проводить майстер-класи  з основних технік зав’язування хусток у різних регіонах країни. Каже, що таких способів є майже сотня.

У повсякденному житті викладачка хустку одягає до церкви, на різні свята, до верхнього одягу в холодну пору або просто накидає на плечі.

 Власне, так робила і Леся Українка  – голову хусткою не покривала, але на багатьох фото можна побачити хустку на її плечах. До слова, Леся Українка разом з матір’ю Оленою Пчілкою були етнографинями і збирали узори з вишивки, притаманні житомирському Поліссю та частині Рівненщини. Частину з них Тетяна Коткова роздрукувала та використовує, оскільки має хобі – вишивання.

З-поміж іншого демонструє хустку в темних тонах, яку прикрашають квіти. Її випадково знайшла в одному з секонд-хендів і була вражена побаченим, адже на хустці зображені азалії. Це рідкісна рослина, занесена до Червоної книги України. Квітка дольодовикового періоду росте лише в декількох місцевостях на всій планеті, зокрема на українському Поліссі – в Житомирській області на території “Городницького лісгоспу”. Власне, частина науковців припускають, що насіння азалії заніс на Полісся льодовик і тепер вона є найстарішою культурою нашого краю, хоча і не вивченою до кінця. А ще азалія розміщена на прапорі Звягельщини, а її геральдичне значення трактується як втілення витривалості, стійкості та невмирущості краю.

Юлія Демусь

 У Житомирі учасниці благодійного ЕКОбранчу допомогли збирати кошти на дрон для ЗСУ. ФОТО

В Житомирі відкрилася виставка-реконструкція однострою українського воїнства (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "До Дня української жінки: у Житомирі викладачка Тетяна Коткова показала хустки із родинної колекції (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*