В Україні хочуть заборонити фосфатні мийні засоби

Відповідну петицію сьогодні, 30 жовтня, зареєструвала Асоціація «Укрводоканалекологія» у Верховній Раді України. Законопроєкт повинен набрати більше 25 000 підписів, щоб його розглянули у ВРУ.

Через фосфати, які містяться у мийних засобах та потрапляють у стічні води, а далі й у річки, катастрофічно знижується придатність води для питних потреб населення та зростає ризик поширення інфекційних хвороб.

Наприклад, один грам хімічних сполук із фосфатних пральних порошків чи мийних засобів викликає зростання 5–10 кілограмів водоростей. Водорості, розкладаючись, виділяють аміак, метан, сірководень у великих кількостях. Ці речовини знищують все живе у воді.

Ініційований законопроект передбачає заборону виробництва, імпорту, продажу та використання фосфатовмісних мийних засобів в Україні.

Про це у своєму Facebook повідомив директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін. 

«Ми об’єднуємо наші зусилля задля заборони ФОСФАТОВМІСНИХ мийних засобів! Асоціацією „Укрводоканалекологія“ була створена петиція, яка має набрати 25 000 підписів. Тоді законопроект про заборону фосфатовмісних мийних засобів буде винесено на розгляд Верховної Ради України», — зазначив Андрій Нікітін.

Він також шкодував, що попередня така петиція набрала менше 7 000 підписів. 

«Я не вірю, в те що в країні стільки байдужих людей до стану наших річок та водойм. Тому сьогодні, керівники департаментів КП „Житомирводоканал“ погодились попрацювати над тим, щоб весь колектив підприємства поставив свій підпис під цією петицією. Ми закликаємо приєднатись до нас всі водоканали України і всіх небайдужих громадян!», — наголосив директор «Житомирводоканалу».

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні хочуть заборонити фосфатні мийні засоби"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*