В Україні презентували онлайн-гру “Хайп проти Правди”, яка вчить розпізнавати дезінформацію

В Україні презентували онлайн-гру “Хайп проти Правди”, яка вчить розпізнавати дезінформацію

Сьогодні, в умовах війни, уміння відрізняти фейки та маніпуляції від правдивої інформації дуже важливе. Щодня українські користувачі соціальних мереж та інтернету натрапляють на підготовлений російськими ІПСО контент, метою якого є ввести в оману, посіяти паніку, сумніви чи просунути ворожі наративи. Джерелом дезінформації може стати хто завгодно, навіть ви, поширюючи неперевірений контент у себе на сторінках. Тому медіаграмотність, свідоме споживання та поширення інформації – необхідність для кожного.

Центр інформації та документації НАТО (ЦІДН) спільно з Центром стратегічних комунікацій StratCom Ukraine розробив онлайн-гру “Хайп проти Правди”. Її мета – показати, як формується інформаційне поле, чому і як виникають маніпуляції та фейки та чого потрібно уникати, щоб не наражати на небезпеку себе й свою країну. Крім того, підвищити медіаграмотність української аудиторії та її стійкість до створеної рашистами дезінформації, зокрема пов’язаної з темою НАТО в Україні.

“Ми не можемо повністю позбавитися ворожої інформації, але ми можемо зробити так, щоб наше населення стало менш сприйнятливим до неї. І всі суб’єкти інформаційного середовища – від державних інституцій і міжнародних організацій до громадянського суспільства, приватних компаній і окремих осіб – відіграють певну роль у протидії дезінформації. Саме тому всередині своєї організації ми подумали над створенням гри, яка вчить розпізнавати фейки”, 

розповіла директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне.

Взяти участь у грі може кожен бажаючий. Для цього потрібно витратити лише 10 хвилин свого часу. Протягом цього часу відбувається активне експериментальне навчання. Перед гравцями ставиться завдання – постати у ролі фальшивого медіамагната і поширювати дезінформацію, забувши про етичні норми, відповідаючи на питання про цінності НАТО чи допомогу Україні. Щоб досягти успіху в грі, потрібно вибирати варіанти, які є явно фальшивими, маніпулятивними та вводять в оману. Адже лише так можна набрати якомога більше підписників і підняти свій рейтинг.

Через такі абстрактні, але водночас близькі до реальності сценарії учасники гри починають розуміти, як фейки працюють у реальному житті, у який спосіб і за допомогою яких тактик та технік створюється маніпулятивний контент, а також до яких негативних дій можуть призвести такі дії.

Наприкінці гри учасникам надаються поради стосовно того, як можна протидіяти інформаційній загрозі.

Окрім того, у гравців є можливість виграти два квитки і особисто відвідати штаб-квартиру НАТО в Брюсселі та дізнатись всю цікаву інформацію з перших уст. Для цього потрібно пройти гру та заповнити спеціальну форму, яка дозволить взяти участь в розіграші.

Нагадаємо також як читати новини в телеграмі аби не потрапити в тенета російських іпсо.

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні презентували онлайн-гру “Хайп проти Правди”, яка вчить розпізнавати дезінформацію"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*