В Україні робочий стаж тепер фіксуватимуть електронно: як оформити пенсію чи новий стаж через інтернет

Сьогодні, 5 лютого, у Верховній Раді України підтримали перехід на електронну трудову книжку. Ще протягом п’яти років діятимуть як паперовий, так і цифровий варіант документу. Це термін перехідного періоду.

Відповідне рішення «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (№ 3623) підтримали 265 народних депутатів.

Згідно з законом обліковуватимуть трудову діяльність працівника вже в електронній формі. Крім того, електронний документообіг стажу дозволить також автоматично призначати розмір пенсії за віком (без особистого звернення особи) зі збереженням права відстрочення виходу на пенсію завдяки Особистому електронному кабінету на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Законом також встановлюється п’ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника.

Передбачено, що відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій, передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо), вноситимуть працівник і роботодавець з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Зауважимо, що після того, як дані з паперової трудової книжки роботодавець внесе в електронний реєстр, він зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки власнику на руки, щоб той підписом засвідчив дійсність. Водночас роботодавець зобов’язується внести за вимогою працівника до папероваї трудової записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

 

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні робочий стаж тепер фіксуватимуть електронно: як оформити пенсію чи новий стаж через інтернет"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*