В Україні запроваждують новий вид покарання-пробаційний нагляд

В Україні запроваждують новий вид покарання-пробаційний нагляд

Сьогодні, 27 вересня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про запровадження в Україні нового виду кримінального покарання в умовах воєнного стану — пробаційного нагляду. Відтак вже за шість місяців в Україні офіційно з`явиться нове покарання злочинців.

Покарання у вигляді пробаційного нагляду, згідно нового закону, – це обмеження прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. Таке покарання може бути призначене на строк від 1 до 5 років (1-2 роки для неповнолітніх).

Таким чином, пробаційний нагляд – це по суті альтернатива обмеженню волі. Тобто засуджені до покарання у виді пробаційного нагляду зобов’язані виконувати визначені законом та покладені судом обов’язки та з’являтися за викликом до уповноваженого органу з питань пробації.

Також передбачено, що у деяких випадках на засуджених одягатимуть електронні браслети, обмежать спілкування, пересування та проведення дозвілля, змусяять пройти лікування від залежностей.

Відповідно до закону, на пробаційний нагляд замінять кримінальне покарання у виді арешту (крім кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями). А відтак його можуть призначити за крадіжки, шахрайство, експлуатацію дітей, домашнє насильство, зловживання владою, отримання хабара тощо.

Зазначимо, що запровадження нового покарання в Україні є побажанням європейських партнерів.

Нагадаємо також, що Верховна Рада ухвалила закон про виплати та відпустки для військових.

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні запроваждують новий вид покарання-пробаційний нагляд"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*