В ЄС погодили продовження безмитного режиму для української агропродукції

В ЄС погодили продовження безмитного режиму для української агропродукції

В ЄС попередньо ще на рік погодили продовження безмитного експорту української сільгосппродукції. Відповідне повідомлення з`явилося на сайті Європарламенту сьогодні, 20 березня.

“Тимчасове призупинення ввізних мит та квот на український сільськогосподарський експорт до ЄС буде продовжено ще на один рік, до 5 червня 2025 року, з метою підтримки України в умовах триваючої агресивної війни Росії”,

– йдеться у повідомленні.

Щоправда при цьому Комісія обіцяє вжити швидких дій та запровадити будь-які заходи, які вона вважатиме  за необхідне, у разі, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС. В такому разі мито буде повернуто.

Таке екстрене призупинення дії домовленості  та запровадження мит передбачене для зернових та деяких чутливих продуктів, таких як птиця, яйця, цукор, овес, кукурудза, крупа та мед у разі, якщо їх імпорт перевищить середні обсяги за 2022 та 2023 рік. 

Нагадаємо, що фермери ряду країн, особливо польські, активно виступають проти режиму безмитної торгівлі з Україною, блокуючи кордони та непускаючи українську продукцію в ЄС.

Будьте першим, хто прокоментував "В ЄС погодили продовження безмитного режиму для української агропродукції"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*