В ЄС вважають соцмережу “X” найбільшим джерелом російської дезінформації

Соцмережу “X” одіозного міліардера Ілона Маска визнали в ЄС найбільшим джерелом російської пропаганди. Про це повідомили фахівці медіакомпанії Bloomberg.

Такі висновки були зроблені на основі аналізу звітів про те, як технологічні компанії, справляються з дезінформацією.

“X, колишній Twitter, який більше не підпадає під дію кодексу, є платформою із найбільшою кількістю дезінформаційних постів. Пілотний проєкт також показав, що суб’єкти дезінформації мають значно більше підписників, ніж їхні колеги, які не використовують дезінформацію, і, як правило, приєднуються до платформи пізніше, ніж користувачі, які не використовують дезінформацію”,

– зауважила віцепрезидентка Європейської комісії Віра Юрова

На думку Юрової, через вказану платформу росія планує маніпулювати думкою європейців напередодні національних та європейських виборів, які відбудуться вже наступного року.

“Ця зброя масової маніпуляції спрямована як на росіян, так і на європейців та решту світу. Дуже великі платформи повинні усунути цей ризик. Зокрема, ми маємо очікувати, що Кремль та інші будуть активні перед нашими європейськими виборами”,

– зазначила посадовиця.

Наразі найбільший вплив російської дезінформації прослідковується у Словаччині, де вже у ці вихідні відбудуться місцеві вибори. При цьому і Facebook, і Google після тиску ЄС посилили заходи протидії фейкам, на відміну від мережі “Х”, яка продовжує просувати прокремлівські наративи. Тож результати виборів у Словаччині стануть, на думку європейських посадовців, своєрідним тестом впливу дезінформації на громадян ЄС.

Нагадаємо також, що у Франції звинуватили соцмережі у тому, що місцеві протести перетворилися хаос.

Будьте першим, хто прокоментував "В ЄС вважають соцмережу “X” найбільшим джерелом російської дезінформації"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*