В Житомирі планують реставрувати будівлю Магістрату | Times ZT

В Житомирі планують реставрувати будівлю Магістрату

1 квітня 2019 року Житомирська ОДА оголосила тендер на проведення ремонтно-реставраційних робіт у будівлі Магістрату. Наразі усі необхідні для тендеру технічні документи готові. Запланована вартість робіт – понад 21 млн грн.

Магістрат – пам’ятка архітектури національного значення, розташована в історичному центрі міста Житомир – на Замковій горі. Наразі в будівлі Магістрату розташований Житомирський обласний краєзнавчий музей.

Як повідомляє директор департаменту регіонального розвитку ОДА Євген Кульчицький, на реконструкцію Магістрату з обласного бюджету вже заплановано виділити 8 млн грн. Окрім того, передбачено також залучити кошти із Державного фонду регіонального розвитку.

«Очікувана вартість закупівлі проекту реконструкції Магістрату Житомирського обласного краєзнавчого музею складає 21 млн 53 тис. грн, з яких 8 млн грн уже передбачили на цей рік в обласному бюджеті. У період визначений чинним законодавством, будівельні компанії мають змогу подати свої пропозиції на Prozorro, після чого буде визначено переможця, з яким укладемо договір. Тоді ж відразу і розпочнемо ремонтно-реставраційні роботи у приміщенні Магістрату», – зазначив Євген Кульчицький.

Проект реставрації Магістрату входить до перспективи розвитку Житомирщини на 2019-2021 роки.

Основна мета проекту полягає в збереженні пам’ятки архітектури національного значення, щоб у майбутньому експонувати колекції історичного та природничого відділів Обласного краєзнавчого музею. Житомирський обласний краєзнавчий музей має надзвичайно цінну та багаточисельну колекцію картин, які тривалий час не експонуються через недостатність площ для експозиції.

Комплекс ремонтно-реставраційних робіт Магістрату передбачає:

  • відновлення конструкцій та елементів будівлі;
  • повна заміна дерев’яного перекриття споруди (міжповерхових), із застосуванням сучасних та більш ефективних конструкцій;
  • влаштування в приміщеннях нового внутрішнього оздоблення, з повним демонтажем залишків зруйнованого оздоблення та штукатурних шарів стін та перекриттів;
  • гідрозахисні та водозахисні заходи;
  • проведення ремонтних і реставраційних робіт з відновлення внутрішнього опорядження в приміщеннях будівлі;
  • проведення заміни/влаштування, внутрішніх мереж інженерного забезпечення будівлі.

Варто зауважити, що цього року будівлі Магістрату виповнюється 230 років.

Нагадаємо, що незабаром також і головні майдани Житомира виглядатимуть по-новому.

  • 16
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі планують реставрувати будівлю Магістрату"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*