В Житомирі пригощали «культурною спадщиною» — стравою «Крупки» від Андрушівської ОТГ (ФОТО-ВІДЕО)

Старовинна страва «Крупки» увійшла до реєстру нематеріальної культурної спадщини України. З цієї нагоди у Житомирі презентували і продемонстрували рецепт «Крупок», традиції якого збереглися у селі Мостове, що на Житомирщині.

«Потрібно мати насамперед дерев’яні ночви. Це інвентар, в якому ми будемо качати. Висипаємо чарку пшона в ночви. Нам потрібні будуть 10 яєць. Ми їх збиваємо до однорідності. І ще нам знадобиться борошно, приблизно до 2 кілограмів. Ця робота триватиме 2 години.» — ділиться секретом приготування господиня Наталія Стеценко.

Це все потрібно качати руками, в одну сторону. Обов’язково для приготування цієї страви має бути домашня курка, не півень, бо той скупий і дуже швидко холоне.

По завершенню викачування отримуються значно більші горошини. Їх можна підсушити і зварити вже коли забажається.

Усіх бажаючих врешті пригостили стравою. А віддячити можна було донатом у скриньку на ЗСУ, скільки не шкода. По цій же схемі поруч перехожі могли також обрати собі будь яку з приготовлених страв.

Також можна було стати учасником створення страви, повикачувати пшоно.

«Мені було дуже лоскотно в руки» — ділиться враженнями маленька Євгенія.

На смак «Крупки» асоціювали люди з бульйоном локшиною і в той же час сперечались, що це не схоже на нього…

Діна Лісогурська про навчальну пасіку університету, наукову діяльність і просвітництво у галузі бджільництва (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі пригощали «культурною спадщиною» — стравою «Крупки» від Андрушівської ОТГ (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*