Старовинна страва «Крупки» увійшла до реєстру нематеріальної культурної спадщини України. З цієї нагоди у Житомирі презентували і продемонстрували рецепт «Крупок», традиції якого збереглися у селі Мостове, що на Житомирщині.
«Потрібно мати насамперед дерев’яні ночви. Це інвентар, в якому ми будемо качати. Висипаємо чарку пшона в ночви. Нам потрібні будуть 10 яєць. Ми їх збиваємо до однорідності. І ще нам знадобиться борошно, приблизно до 2 кілограмів. Ця робота триватиме 2 години.» — ділиться секретом приготування господиня Наталія Стеценко.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF0878-1-1024x682.jpg)
Це все потрібно качати руками, в одну сторону. Обов’язково для приготування цієї страви має бути домашня курка, не півень, бо той скупий і дуже швидко холоне.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF0911-9-1024x682.jpg)
По завершенню викачування отримуються значно більші горошини. Їх можна підсушити і зварити вже коли забажається.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF0965-13-1024x683.jpg)
Усіх бажаючих врешті пригостили стравою. А віддячити можна було донатом у скриньку на ЗСУ, скільки не шкода. По цій же схемі поруч перехожі могли також обрати собі будь яку з приготовлених страв.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF0981-25-1024x682.jpg)
Також можна було стати учасником створення страви, повикачувати пшоно.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF0992-32-1024x682.jpg)
«Мені було дуже лоскотно в руки» — ділиться враженнями маленька Євгенія.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF0999-36-1024x682.jpg)
На смак «Крупки» асоціювали люди з бульйоном локшиною і в той же час сперечались, що це не схоже на нього…
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1008-43-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1015-50-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1021-56.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1026-61.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1028-63.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1033-65.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1067-80.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1072-84.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1072-84.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1090-97.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/08/DSCF1086-95-1024x682.jpg)
Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі пригощали «культурною спадщиною» — стравою «Крупки» від Андрушівської ОТГ (ФОТО-ВІДЕО)"