Для  утвердження історичної справедливості: у   Житомирі створили інформаційний відео-проєкт  #не_фейки_а_факти (ФОТО-ВІДЕО)

З метою протидії російській дезінформації та історичним фейкам, а також з нагоди відзначення Дня Української Державності, на Житомирщині кілька тижнів тому запустили інформаційний проєкт  #не_фейки_а_факти.

Він включає в себе серію із 12 роликів тривалістю 30 секунд кожен. Частину з них – 8 відео, вже оприлюднили, а решту – планують показати у рамках 31-ї річниці Дня Незалежності України.

Основна мета – донесення достовірної інформації про українське державотворення, спростування фейків, які століттями нав’язувалися та поширювалися, знецінюючи багатовікову історію, здобутки та постаті українських героїв.

Автор ідеї проєкту та режисер – Заслужений артист України, Почесний амбасадор Житомирщини Петро Авраменко, який разом із колегами із Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім.І.Кочерги та ГО «Ц-ТВОЄ» забезпечили підтримку та допомогу в організації зйомок.

«Цей проєкт – дуже важливий, корисний, а головне актуальний. Ініціатива зробити щось подібне була озвучена під час засідання оргкомітету, який готував програму заходів до Дня Української Державності. Це свято для нас усіх – нове, засноване у серпні минулого року, відзначається щорічно 28 липня. Вивчали різну інформацію, обговорювали формат, – пояснюють в управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації. – В Указі Президента, обґрунтовуючи необхідність запровадження Дня Державності, у тому числі йдеться «дбаючи про благо Вітчизни та боронячи суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України, а також зважаючи на необхідність утвердження історичної справедливості». Власне, наш проєкт націлений саме на те, аби зупинити масштабну дезінформацію, спростувати фейкові вкиди, які лише на руку російській федерації, але не відповідають дійсності».

Локаціями для зйомок #не фейки, а факти стали молодіжний простір «Ідея-клуб» в обласній бібліотеці для дітей та Державний архів Житомирської області. Усю необхідну інформацію підбирали, опрацьовували та готували для оприлюднення представники ГО «ЖООУТОПІК» – краєзнавці Сергій Намєснік, Геннадій Махорін та Сергій Собчук. Вони безпосередньо працювали з архівними документами, аби мати беззаперечні докази того чи іншого факту, спростування фейку. Долучився до роботи в цьому напрямку і ЖДУ ім.І.Франка.

Тематика відео – різноманітна, але концепція проєкту передбачає, що це будуть саме важливі історичні дані про українську державність і тих, хто безпосередньо причетний до процесів державотворення або зробив внесок у її розвиток в різних сферах на певних етапах. Для кожного ролика обрали одну тему чи факт.

«Про все це розповідають у доступній формі діти та молодь Житомирщини. Ми попередньо звернулися до театральних студій регіону з пропозицією долучитися, вони надіслали свої роботи і потім був проведений невеличкий кастинг, – кажуть в управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації. – У тих відео, що будуть презентовані найближчим часом, трохи змінили підхід до відбору учасників. Приміром, про факт з музичної сфери розповідає наш земляк із музичним досвідом, про «Пласт» – пластунка, і так далі. Ми вирішили, що інформацію мають озвучувати саме діти, аби це підхоплювали та поширювали їх ровесники, щоб нове покоління зростало і виховувалося на справжній, а не спотвореній історії. З іншого боку, якщо вже діти знатимуть це, то й дорослим не варто відставати, адже ніколи не пізно дізнаватися щось нове про свою країну, відомих українців та її досягнення. Відео короткі, але дуже інформативні. Таким чином ми ведемо свій фронт і розвінчуємо історичні міфи щодо України та конкретно Житомирської області».

Поки з результатами проєкту можна ознайомитися у соцмережах, використовуючи для пошуку відповідний хештег – #не_фейки_а_факти, на ютуб-каналі «РудаПанда». Втім, за словами його організаторів, готові надавати відео для представлення на інших партнерських майданчиках.

Крім цього, окремо запрошують приєднуватися й ОТГ Житомирщини – знімати та публікувати свої відео із серії #не_фейки_а_факти, розповідаючи підтверджені факти про історичні події своєї місцевості, які засвідчують давнє існування української нації, діяльність громадських і культурних діячів, що своєю працею сприяли утвердженню та розвитку української держави. У свою чергу це додатково сприятиме створенню позитивного іміджу Житомирщини і підсиленню авторитету, репрезентуючи унікальні факти, які мали місце на історичній мапі області.

Нагадаємо, що в «Ідея-клубі» на постійні основі діють безкоштовні заняття мовного клубу для дорослих і дітей «Українська – легко», які проходять у щосереди та щочетверга.

Актриса театру та волонтерка БФ «Янголи Армії» Олена Заведія проводить у Житомирі збір україномовних книг, які у подальшому відправляють для наповнення бібліотеки в Німеччині. Там ними зможуть користуватися усі ті, хто через війну змушений був тікати за кордон.

Юлія Демусь


Будьте першим, хто прокоментував "Для  утвердження історичної справедливості: у   Житомирі створили інформаційний відео-проєкт  #не_фейки_а_факти (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*