28 липня 2022 року українці вперше відзначають День Української Державності. Його було запроваджено рік тому, і цей день мав би стати додатковим вихідним. Однак цього року через війну додаткові вихідні скасовано.
День Української Державності співпав з двома іншими святами — Днем хрещення Київської Русі-України та днем пам’яті святого князя Володимира Великого.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6456-65-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6454-64-1024x682.jpg)
У Житомирі відзначення заходу пройшло на майдані Соборному, на якому відбулися урочисте підняття державного прапору України, церемонія покладання квітів до пам’ятників і пам’ятних знаків борцям за незалежність України, загиблих учасників Революції гідності, місць поховань видатних діячів українського державотворення з нагоди відзначення Дня Української Державності.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6444-62-1024x683.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6436-61-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6435-60-1024x682.jpg)
Представники влади привітали мешканців міста та нагородили заслужених житомирян почесними відзнаками.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6416-58-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6405-57-1024x682.jpg)
Родзинкою заходу була унікальна вистава, поставлена житомирським режисером Петром Авраменком, яка на генетичному рівні показала зв’язок наших предків і сучасних подій, причинно-наслідковий ланцюг, і продемонструвала, що українці століттями виборюють свою Незалежність, свою Державність. Та боротьба досі триває. А День української державності — це нагадування про цю боротьбу, про незламність кожного з нас.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6404-56-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6401-55-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6397-54-1024x682.jpg)
Це зв’язок поколінь волелюбних українців.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6389-53-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6377-50-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6356-48-1024x682.jpg)
І саме тому – Україна переможе!
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6350-47-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6339-45-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6335-44-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6334-43-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6318-41-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6318-41-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6315-40-1024x683.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6301-39-682x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6294-36-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6275-34-1024x683.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6267-33-1024x683.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6266-32-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6244-30-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6240-29-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6236-28-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6206-24-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6193-21-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6189-20-683x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6159-11-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6157-10-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6210-25-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6220-26-682x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6184-18-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6180-17-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6175-15-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6167-13-1024x700.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6147-8-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6138-6-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6127-2-1024x682.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSCF6117-1-1024x682.jpg)
Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі вперше відзначили День Української Державності (ФОТО)"