1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

«Дитяча прописка»: в Житомирі рахують школярів для зменшення «додаткового навантаження на бюджет»

Житомирян – батьків школярів вже який день «штормить» від чергової «блискучої» ідеї міськради, а саме надати довідку про прописку до школи, де навчається дитина. І хоч у чиновників є вагомі підстави для отримання такої інформації, проте батьки обурені.  Черги у відділ реєстрації, який може надати довідку про місце проживання, величезні, а розподіл дітей на «своїх» та «чужих» батьки вважають черговою дискримінацією влади.

«Загалом, людина очевидно не відає, що творить. Але цікава інша деталь чи особливість: батьки у більшості своїй “ведуться” на вказівки чиновників. Замість того, щоб “вивернути кожуха” як годиться, шукають можливість взяти ту кляту довідку. Пішло поїхало: чергу із ночі, пошукати можливість отримати довідку по “блату”, або ще якимось чином “викрутитись” із ситуації. До речі, за усім цим невіглаством із жахом спостерігають діти. Що вони переживають? І які враження від дорослих дядь і тьоть у них залишаться. У підсумку – треба “дерти” із цієї країни. А по-іншому люди не хочуть, не вміють, не бажають», – прокоментував події в соцмережі житомирянин Віктор Радчук.

«При всьому моєму бажанні надати таку довідку я, як і інші батьки ,фізично не в змозі це зробити .О 9-й ранку черга близько 100 осіб. І це ще не було навалу батьків з навчальних закладів, а це десятки тисяч осіб. Має бути якийсь запис, талони або нехай виділять конкретний день, конкретний час для конкретної школи та класу. Стояти тижнями з 5 ранку в черзі – це фізично неможливо» – обурилася мама школяра Наталя.

За даними департаменту освіти Житомирської міської ради, в місті навчається 29 тисяч школярів. А довідку по різним версіям потрібно надати до школи чи то до 15 листопада, чи то 23 грудня, за останньою версією міськради – до 1 березня наступного року.

Ажіотаж з довідками про місце проживання школярів, як з’ясувалось, виник через дефіцит державної субвенції на освіту в розмірі 22 мільйони гривень. А сталося це через те, що при розрахунках освітні фахівці опиралия на кількість школярів за даними 2016 року, а сьогодні в наших школах дітей побільшало. Субвенцію ж розподіляють пропорційно до кількості учнів.

«Видатки з міського бюджету на сферу освіти міста на 2018 рік складають близько 640 млн грн. Для порівняння, субвенція з державного бюджету становить близько 270 млн грн. Міський бюджет при цьому бере на себе додаткові навантаження, забезпечуючи місцеві пільги, – розповіла заступниця міського голови Вікторія Краснопір. – Дана робота проводиться з метою вивчення питання щодо кількості дітей, що не мешкають в місті Житомирі та відвідують міські заклади. Ніхто не відмовлятиме дітям в отриманні освіти».

Гарну ідею традиційно спаплюжили «погані виконавці». Чиновники радять за довідкою звертатись до ВЖРЕПів, ОСББ та управляючих компаній, проте, мабуть не здогадуються, що довідку про реєстрацію дитини Ф13 видає виключно реєстраційна служба.

Діана МІНАЄВА

Будьте першим, хто прокоментував "«Дитяча прописка»: в Житомирі рахують школярів для зменшення «додаткового навантаження на бюджет»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*