З 1 листопада всі охочі зможуть обміняти паспорт на ID-картку: що варто знати

З першого листопада всі охочі житомиряни мають змогу обміняти паспорт громадянина України старого зразка (книжкового формату) на паспорт нового зразка (з безконтактним електронним носієм) у формі ID-картки.

Для тих, кому ще немає 18 років, він оформлюється терміном на 4 роки. Повнолітні українці мають оновлювати його кожні 10 років.

Раніше документ нового формату надавався громадянам, які вперше отримують паспорт, а також тим, хто втратив його. Тепер будь-хто за власним бажанням та за певну оплату зможуть отримати пластикові картки. У 14 років документ видається безкоштовно, проте у інших випадках стягується адміністративна оплата.

Термін виготовлення нового паспорта сягає 20 робочих днів з моменту подачі документів. У такому разі процедура коштуватиме 279 гривень. Якщо ж ви бажаєте прискорити її, то за 10 днів ви отримаєте бажане, проте сплатити доведеться вже 366 гривень. У разі отримання ID-картки, колишній паспорт автоматично вважається недійсним.

Варто зазначити, якщо українець, якому вже виповнилося 25 або 45 років, протягом місяця не змінив фото у паспорті книжкового формату, то такий документ підлягає обов’язковій заміні на паспорт-картку.

Отже, який пакет документів варто зібрати, щоб отримати ID-картку:

  • Паспорт, що підлягає обміну;
  • Документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну;
  • Документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія (за наявності: довідка про місце проживання, про народження дітей, про шлюб/розірвання шлюбу, про зміну імені);
  • Довідка про присвоєння ІПН (індивідуальний податковий номер).

Аліна ТОЛКАЧ


Який штраф за втрачений паспорт

Будьте першим, хто прокоментував "З 1 листопада всі охочі зможуть обміняти паспорт на ID-картку: що варто знати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*