Житомирська влада досі розшукує охочих прибирати місто. Нагадаємо, що відповідальне за прибирання доріг та тротуарів КП «Управління автомобільних шляхів» ще на початку жовтня вдруге намагалось провести п’ять тендерів на прибирання вулиць, з яких відбувся лише один. Загальна вартість тендерних пропозицій склала трохи більше одного мільйону гривень. Проте бажаючих заробити ці кошти не знайшлося.
Як повідомила журналістам Times.ZT Світлана Кузьменко, заступник голови тендерного комітету КП «УАШ», вже наступного тижня має пройти так звана «переговорна процедура».
«Ми розіслали запрошення учасникам переговорної процедури з проханням надати їхні пропозиції, скільки це буде по їхньому коштувати. І якщо вони згодні з тим об’ємом робіт, ми підписуємо протокол, він з’явиться на Прозорро. Ще десять днів відводиться на період оскарження, відповідно до законодавства. А вже потім ми маємо право укладати договори на прибирання територій», – пояснила вона.
На вулицях Житомира смітять не лише мешканці міста, але й сама природа – восени листям, а взимку снігом. А саме прибирання снігу та розкидання піщано-сольової суміші щороку перетворюється на болючу проблему для всіх житомирян без винятку. Тепер чиновники повинні домовитись з тими, хто має фізичну та технічну можливість виконувати ці роботи.
За словами Світлани Кузьменко, головне – домовитись з виконавцями на прийнятних для всіх умовах, бо, незважаючи на значну загальну суму, такі роботи оплачуються дуже низько, а договірні вимоги досить жорсткі. Тому оскаржень переговорів ніхто не чекає, а отже, прибирати місто почнуть вже за декілька тижнів.
До речі, піщано-сольову суміш місто закупило в достатній кількості, а КП «УАШ» вже зробило перший «заміс».
«Один заміс ми вже зробили, – говорить Світлана Кузьменко, – рахунок виставили замовнику – міській раді. Що стосується ВЖРЕпів, вони або самі заготовляють, або купують у нас. Вже багато хто з них звернувся до нас. Ми маємо пісок та сіль в достатній кількості. Наступного тижня ми приступаємо вже до другого замісу суміші. За день вона не робиться, бо це цілий цикл».
Всього на зиму місту потрібно 12 тисяч тонн піщано-сольової суміші.
Тепер залишилось тільки знайти тих, хто її розкидатиме.
Діана МІНАЄВА
Будьте першим, хто прокоментував "Прибирання та розкидання: в Житомирі шукають охочих подбати про місто"