23 лютого 2024 року, Житомирський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка разом з Житомирським військовим інститутом імені С. П. Корольова провів церемонію виставки-реконструкції однострою українського воїнства у світлописі та графічному мистецтві під назвою “МИ – БАСТІОН ГЕРОЇВ І БОРЦІВ”.
Експозиція знаходиться у затишному приміщенні Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка за адресою: вулиця Івана Франка, 16, на другому поверсі.
Ми не обрали війну як предмет нашої творчості, але ми прийняли виклик боротьби.
Саме історія створення військової традиції є однією з важливих складових українського народу. Образ воїна завжди займав особливе місце й надзвичайно поважався в українських традиціях.
Однострій став не лише частиною матеріальної культури, але й символом. Військовий одяг українців – це результат сполучення національних мистецьких традицій та європейських досягнень. Український військовий костюм – це не лише елемент культури, а й своєрідний феномен у системі декоративно-ужиткового мистецтва.
Однострій відрізняє українського вояка від інших своїм виглядом та підкреслює власний смак і культуру українського народу у поєднанні з простотою й практичністю.
З плином часу український народний одяг трансформується у військовий, а окремі його елементи символічно відгукуються з обладунками. Незабаром він уніфікується та змінюється, щоб гармонійно вписатися у камуфляжне середовище.
Минуле належить історії, майбутнє – це загадка. Війна стала частиною життя людства і, отже, тема війни на довгі роки залишиться основною темою мистецтва. Очевидно, цивілізація розповсюджується через конфлікти з варварами.
Ми, українці, – сильна нація. Ми – бастіон героїв і борців. Усі наші жертви матимуть свій сенс.
Ми виживемо, витримаємо й переможемо, щоб засіяти теплом і миром душі, щоб передати обереги пам’яті наступним поколінням.
ФОТО: Тарас ОРЕШНІКОВ
Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі відкрилася виставка-реконструкція однострою українського воїнства (ФОТО)"