«Основна частина робіт була створена за перші шість місяців після початку повномасштабного вторгнення. Я малювала вночі, коли лунали сигнали «Повітряної тривоги», використовуючи матеріали, які були під руками. Саме тому таке різноманіття форматів і технік. Одну картину могла створити за кілька годин, над іншою працювала тижнями. Є сюжети, які були медійними подіями, є те, що зафіксовано у фото й відео, є особисті історії, якими зі мною ділилися. За кожною картиною стоїть конкретна історія людини чи загальне враження від значної події. Це свого роду літопис війни. Біля кожної картини є анотація, звідки можна дізнатися всю цю інформацію», – пояснює художниця, ілюстраторка, викладачка образотворчого мистецвта, арт-терапевтка Ольга Курська із Черкас, яка 23 лютого завітала у Житомирський обласний літературний музей на відкриття персональної виставки «Хроніки перемоги».
Наголошує, коли починала творити, й думки не було про те, що у майбутньому це переросте у такий масштабний проєкт: картини, малюнки, скетчі, замальовки, рефлексії на знакові події від 24 лютого 2022 року і до сьогоднішнього дня – всі об’єднані вірою в перемогу і в кожного, хто стоїть на захисті країни. Ідея з виставкою виникла, коли зібралося більше 40 картин.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8170-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8175-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8176-768x1024.jpeg)
“Хроніки перемоги” присвячені ЗСУ, Повітряним силам ЗСУ, підрозділам ППО, Нацгвардії, ТрО ЗСУ, патрульній поліції, ДСНС, СБУ, рятувальникам, медикам, енергетикам, волонтерам та ін.
На 60 полотнах, які привезли у Житомир, можна побачити творче переосмислення багатьох знакових подій та збірних образів, які вже увійшли в історію сучасної визвольної війни – «Привид Києва», незламний Харків, Чорнобаївка, Херсонщина і Мелітополь, автівки, на яких вивозили людей і домашніх тварин, закладені мішками з піском вікна пологових, бавовна біля Кримського мосту, посівна у полі із тракторами, які тягнуть ворожі танки, похилені соняхи, урожай яких так і не змогли зібрати через активні бойові дії, вогонь і дим над пшеничними ланами, розбиті вікна, діти, у яких війна відібрала дитинство, лелеки серед розбитих людських осель…. Проте чимало важливих моментів російсько-української війни ще не відтворено, багато картин існують на рівні ідей, тож чекають свого часу.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8212-1024x768.jpeg)
Ольга Курська розповідає, що задумала з виставкою відвідати усі 24 області України та півострів Крим. Власне, Житомир став четвертим у списку регіонів, де, починаючи з грудня 2022 року, демонструється «Хроніки перемоги», а до того її могли побачити жителі Черкащини, Кіровоградщини та Закарпатської області. Далі попрямує на Полтавщину. Вже відомо, що у літературному музеї виставка діятиме місяць.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8204-1024x768.jpeg)
Після попередньої виставки додалося ще дві нові роботи – картина із зображенням серця, в центрі якого уламок, який витягнула з тіла пораненого захисника й він особисто передав його Ользі під час лікування, а також арт-об’єкт, в якому за основу використано металеву кришку від ящика з боєприпасами.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8168-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8171-1024x768.jpeg)
Підтримати авторку на відкритті виставки у Житомирі приїхали її коханий і подруга фотографиня. Зібралося на заході також багато відвідувачів. Кажуть, що напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення російських військ така виставка стала нагадуванням того, через що ми вже пройшли, встояли і дали гідну відсіч ворогу. Тепер головне – зберегти дух єдності і витіснити ворога остаточно, аби в нього не було шансу зруйнувати життя наступних поколінь українців.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8197-1024x768.jpeg)
Усі охочі можуть придбати листівки із роботами художниці, а виручені від цього кошти підуть на потреби військових, якими опікуються волонтери. До слова, з 2015 року Ольга Курська розписує гільзи, уламки ракет і снарядів, дарувала їх захисникам чи передавала для реалізації під час благодійних аукціонів, розіграшів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8202-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8207-768x1024.jpeg)
“Роботи, що увійшли до виставки “Хроніки перемоги” я не дарую і не продаю, адже мета об’їхати з ними всю країну. Поки не ставлю перед собою конкретних часових рамок зі зрозумілих причин. Якщо я дарую музеям чи мистецьким просторам картини, то це, здебільшого ті, які були написані до війни. Вони – позитивні й мирні: олійний живопис, букети квітів, краєвиди України”, – додає Ольга Курська.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8203-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8182-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8179-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8201-768x1024.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8180-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8192-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8194-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8186-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8189-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8190-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8183-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8191-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8195-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8211-1024x790.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8213-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8209-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8185-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8187-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8188-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8198-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8203-1-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8174-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8177-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8178-1024x768.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_8184-1024x768.jpeg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Художниця Ольга Курська представила у Житомирі виставку “Хроніки перемоги”, яку мріє показати у всіх регіонах країни(ФОТО)"