Художниця Ольга Курська представила у Житомирі виставку “Хроніки перемоги”, яку мріє показати у всіх регіонах країни(ФОТО)

Художниця Ольга Курська представила у Житомирі виставку "Хроніки перемоги", яку мріє показати у всіх регіонах країни

«Основна частина робіт була створена за перші шість місяців після початку повномасштабного вторгнення. Я малювала вночі, коли лунали сигнали «Повітряної тривоги», використовуючи матеріали, які були під руками. Саме тому таке різноманіття форматів і технік. Одну картину могла створити за кілька годин, над іншою працювала тижнями. Є сюжети, які були медійними подіями, є те, що зафіксовано у фото й відео, є особисті історії, якими зі мною ділилися. За кожною картиною стоїть конкретна історія людини чи загальне враження від значної події. Це свого роду літопис війни. Біля кожної картини є анотація, звідки можна дізнатися всю цю інформацію», – пояснює художниця, ілюстраторка, викладачка образотворчого мистецвта, арт-терапевтка Ольга Курська із Черкас, яка 23 лютого завітала у Житомирський обласний літературний музей на відкриття персональної виставки «Хроніки перемоги».

Наголошує, коли починала творити, й думки не було про те, що у майбутньому це переросте у такий масштабний проєкт: картини, малюнки, скетчі, замальовки, рефлексії на знакові події від 24 лютого 2022 року і до сьогоднішнього дня –  всі об’єднані вірою в перемогу і в кожного, хто стоїть на захисті країни. Ідея з виставкою виникла, коли зібралося більше 40 картин.

“Хроніки перемоги” присвячені ЗСУ,  Повітряним силам ЗСУ, підрозділам ППО, Нацгвардії, ТрО ЗСУ, патрульній поліції, ДСНС, СБУ,  рятувальникам, медикам, енергетикам, волонтерам та ін.

На 60 полотнах, які привезли у Житомир, можна побачити творче переосмислення багатьох знакових подій та збірних образів, які вже увійшли в історію сучасної визвольної війни   – «Привид Києва», незламний Харків,  Чорнобаївка, Херсонщина і Мелітополь, автівки, на яких вивозили людей і домашніх тварин, закладені мішками з піском вікна пологових, бавовна біля Кримського мосту, посівна у полі  із тракторами, які тягнуть ворожі танки, похилені соняхи, урожай яких так і не змогли зібрати через активні бойові дії, вогонь і дим над пшеничними ланами, розбиті вікна, діти, у яких війна відібрала дитинство, лелеки серед розбитих людських осель…. Проте чимало важливих моментів російсько-української війни ще не відтворено, багато картин існують на рівні ідей, тож чекають свого часу.

Ольга Курська розповідає, що задумала з виставкою відвідати усі 24 області України та півострів Крим.  Власне, Житомир став  четвертим  у списку регіонів,  де, починаючи з грудня 2022 року,  демонструється «Хроніки перемоги», а до того її могли побачити жителі Черкащини, Кіровоградщини та Закарпатської області. Далі попрямує на Полтавщину. Вже відомо, що у літературному музеї виставка діятиме місяць.

Після попередньої виставки  додалося ще дві нові роботи – картина із зображенням серця, в центрі якого уламок, який витягнула з тіла пораненого захисника й він особисто передав його Ользі під час лікування, а також арт-об’єкт, в якому за основу використано металеву кришку від ящика з боєприпасами.

 Підтримати авторку на відкритті виставки у Житомирі приїхали її коханий і подруга фотографиня. Зібралося на заході також багато відвідувачів.  Кажуть, що напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення російських військ така виставка стала нагадуванням того, через що ми вже пройшли, встояли і дали гідну відсіч ворогу. Тепер головне  – зберегти дух єдності і витіснити ворога остаточно, аби в нього не було шансу зруйнувати життя наступних поколінь українців.

Усі охочі можуть придбати листівки із роботами художниці, а виручені від цього кошти підуть на потреби військових, якими опікуються волонтери. До слова, з 2015 року Ольга Курська розписує гільзи, уламки ракет і снарядів, дарувала їх захисникам чи передавала для реалізації під час благодійних аукціонів, розіграшів.

“Роботи, що увійшли до виставки “Хроніки перемоги” я не дарую і не продаю, адже мета об’їхати з ними всю країну. Поки не ставлю перед собою конкретних часових рамок зі зрозумілих причин. Якщо я дарую музеям чи мистецьким просторам картини, то це, здебільшого ті, які були написані до війни. Вони – позитивні й мирні: олійний живопис, букети квітів, краєвиди України”, – додає Ольга Курська.

Юлія Демусь

Ейфелева вежа у вишиванці, сквер “Музею каменю” та Свято-Юріївська церква: прогулянка Чуднівською у Житомирі (ФОТО)

Кінотеатр ім.І.Франка в Житомирі – один з найстаріших і досі діючих в Україні: історія та сьогодення (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Художниця Ольга Курська представила у Житомирі виставку “Хроніки перемоги”, яку мріє показати у всіх регіонах країни(ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*