В Житомирі вшанували пам’ять полеглих Захисників України (ФОТО-ВІДЕО)

Сьогодні, 29 серпня, в Житомирі на Смолянському військовому кладовищі вшанували пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за Незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цей день відзначається в країні щорічно відповідно до Указу Президента України № 621/2019 від 23.08.2019 задля гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за Україну, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

На захід прийшли кілька сотень житомирян. Зокрема представники міської та обласної влади, військові, волонтери, родичі та близькі загиблих. Прийшли з квітами, щоб віддати шану Героям, що загинули в боротьбі з північним ворогом.

“Чесно кажучи дуже шкода абсолютно всіх, особливо тих, в кого рана дуже свіжа. Ми мали досвід і трішечки навчилися з цим жити. Набралися терпіння і очікуємо швидшої перемоги, щоб ніхто більше не гинув…” – поділилася  Наталія, дружина загиблого.

Кожного Героя, який з початку війни був похований, було названо поіменно.

“Сьогодні День Пам’яті за нашими воїнами, захисниками. Шкода, звичайно, що так відбувається. Ми сьогодні згадали поіменно кожного, і я впевнений що ми їх будемо пам’ятати, наші підручники історії будуть про це говорити, і вірші й пісні народ буде складати, адже ніхто не думав, що таке може бути в ХХІ столітті…” – прокоментував Володимир Ширма, виконуючий обов’язки голови Житомирської обласної ради.

Дата 29 серпня було обрано не випадково, оскільки її приурочено воєнним подіям на сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат. У 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та Незалежності нашої країни.

“Вже більше 200 Героїв поховав Житомир, і на жаль, майже кожен день на цьому кладовищі з’являються нові могили. Це плата за нашу Незалежність, за майбутнє наших дітей. І в цей період нам, Україні випала місія вибороти свою Незалежність…” – говорить Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова. 

Читайте також

ЗСУ прорвали першу лінію оборони росіян під Херсоном

Підтримка під час війни: для вагітних та матусь із немовлятами передали 36 бебі-боксів у рамках проєкту житомирянки (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі вшанували пам’ять полеглих Захисників України (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*