В Житомирі з’явилася яскрава локація, яка навчить дітей правилам дорожнього руху (ФОТО)

В Житомирі біля скверу на вулиці Бориса Лятошинського у пішохідній зоні з’явилася нова яскрава локація, на якій діти можуть навчитися взаємодіяти між собою на велосипедах, самокатах, роликах чи просто пішки.

Аліна Кундіч, представниця “Агенції розвитку міста”, малювала разом з житомирською художницею Анастасією Сладковською, допомогаючи створювати новий яскравий дитячий майданчик:

«Такий проєкт відбувається в рамках Європейського тижня мобільності, темою якого цього року стало обговорення концепції реконструкції вулиці Лятошинського.

Цю локацію, біля скверу на Лятошинського, я помітила вже давно. Тут постійно багато дітей на роликах, самокатах та велосипедах. Тому ми обговорили ідею створення такого простору з нашими колегами і партнерами, які всеціло підтримали і профінансували цю ініціативу.

Тут ми бачимо імітацію дорожнього руху в яскравій ігровій формі, адже як відомо, діти все пізнають через гру. Малюнок поділений на чіткі зони — пішохідну, велосипедну і зону для самокату.

Це не перша така акція, в червні цього року ми малювали з дітьми дорогу біля ліцею № 24, але там ми перекривали рух машин. Тут навіть нічого не потрібно було перекривати — тут є сфери і огородження і ця зона є пішохідною. Тут постійно граються діти, ми просто додали трохи фарб і зробили простір цікавим і корисним.»

Також волонтерка розповіла, що під час малювання житомиряни постійно цікавились, що це буде, фотографували і ледь встигали стримували дітей, яким вже не терпілося випробувати новий майданчик.

Художниця Анастасія Сладковська поділилася, що її надихало під час створення ескізу проєкту:

«Цей сквер я дуже добре знаю — через нього ходила в школу, в ньому провела багато часу, тут завжди було багато дітей.

Я сама мама і моєму сину тут також дуже подобається. Він і ескіз мені допомагав малювати. Можна сказати, що під час роботи над ескізом я надихалася прикладом європейських міст і нашими дітьми.

Працювали ми тут рівно тиждень і витратили близько 70 літрів фарби і до 30 балончиків. Фарба тримається добре. Для дороги ми вибрали жовтий колір, хоча по правилам велосипедна доріжка має бути червоною. Просто жовтий колір найяскравіший, сонячний, такий осінній. Для себе в пріоритеті я поставила художній аспект.

Поки ми малювали, до нас постійно підходили люди і питали, що це буде. Деякі вже дякували.»

Фото: Ігор Косташ

Нагадаємо, що у сквері на майдані Путятинському вже встановили дитячий майданчик.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі з’явилася яскрава локація, яка навчить дітей правилам дорожнього руху (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*