В Житомирі збиратимуть кошти на три кардіографи для дітей | Times ZT

В Житомирі збиратимуть кошти на три кардіографи для дітей

Житомирян запрошують долучитися до чотирнадцятої благодійної акції Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця». В області проект стартуватиме з 4 квітня.

Цьогорічне гасло акції – «Дитяче серденько – живи!», адже щорічно в Україні народжується приблизно 10 000 дітей із вродженими вадами серця, серед них близько 1500 немовлят мають критичну ваду серця і потребують невідкладного хірургічного втручання.

«Серце – одне з найбільш вагомих надбань розвитку фізіології людини. Зниження серцевої функції значно погіршує якість життя, порушуючи становище людини в суспільстві, обмежує її у виборі фаху, а нерідко призводить до виключення із соціуму. Саме тому у 2019 році Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до Серця» збиратиме гроші для діток з вадами серця», – зазначає регіональний представник ВБФ “Серце до Серця” в Житомирській області Катерина Галанзовська.

Мета проведення цьогорічної акції у Житомирі – зібрати кошти для закупівлі трьох кардіографів для дитячої обласної лікарні.

«На обліку у лікаря-кардіолога перебуває 1365 дітей. Є діти, які вже отримали оперативну допомогу, є ті, які на дооперативному етапі, є дітки, які ще на етапі обстеження. Кардіологічного відділення у Житомирській області немає, але кардіологічні ліжка розгорнуті на базі дитячої обласної та дитячої міської лікарень, на базі лікарень у містах Бердичів і Коростень. Кожного року оперується близько 100 дітей. Приблизно 60 діток потребують складних оперативних втручань із застосуванням апарату штучного кровообігу, близько 30-40 дітей отримують менш травматичне втручання – ендоваскулярне, тобто таке, що проводиться без прямого втручання у грудну клітку. Найефективніше обладнання, яке нам допомагає у постановці діагнозу – це ультразвукові апарати та електрокардіографи. Ця апаратура дає нам якісну інформацію для постановки діагнозу, однак вона дуже дороговартісна», – розповідає  лікар-кардіолог Житомирської обласної дитячої лікарні Людмила Філоненко.

Загалом зібрати необхідно 150 тисяч гривень, адже один кардіограф коштує близько 50 тисяч гривень.

Волонтери збиратимуть кошти з допомогою спеціальних скриньок. Окрім того, бажаючі допомогти зможуть перерахувати кошти на банківський рахунок організації.

В рамках проекту «Серце до Серця» організатори планують реалізувати такі заходи:

4 квітня – Святкова виставка та старт акції «Дитяче серденько – живи!» в Житомирському академічному музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги. Показ вистави «Божі тварі»;

21 квітня – Святкове відкриття виставки писанок на Михайлівський. Фестиваль писанок;

28 квітня – Великодній концерт на Михайлівській;

30 квітня – Ярмарок на вулиці Михайлівській;

Підрахунок зібраних коштів та фінал цьогорічного проекту «Серце до Серця» в Житомирі запланований на 1-3 травня.

Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до акції та допомогти врятувати чиєсь серденько!

Нагадаємо також, що незабаром в обласній дитячій лікарні з’явиться «Школа Супергероїв».

  • 11
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі збиратимуть кошти на три кардіографи для дітей"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*