В Житомирі знову планують розкопати хоч щось для туристів | Times ZT

В Житомирі знову планують розкопати хоч щось для туристів

Житомирські чиновники знову пригадали про розвиток туристичної інфраструктури міста, в зв’язку з чим вирішили дослідити «загадкове підземелля» поблизу Свято-Успенської церкви на Подолі.

Щоб провести дослідження та підтвердити чи заперечити численні міфи, до міста запросили кандидата геологічних наук Ірину Черевко, співробітницю Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Фахівець по підземних галереях, пані Ірина дала оцінку Житомиру, як місту з цікавими історичними об’єктами.

«Ми були на залишках підземного ходу на Подолі біля Свято-Успенської церкви. Довелося спустилися в приватну садибу (льох), який вже обкладений сучасними гранітними брилами. Нам вдалося побачили історичні залишки. На мою думку, там не реально щось знайти. Але можна спробувати і, напевно, треба щось зробити. Але тільки після спеціалізованих досліджень.»

На думку пані Черевко, перспективними для досліджень можуть виявитися залишки єврейського кварталу. Там збереглися підвали синагоги і підземної галереї. Але все це вимагає георадарних досліджень та проведення повноцінних археологічних розкопок. Тільки після цього можна вирішувати, чи варто щось планувати надалі.

Фахівець з підземних галерей вважає, що в майбутньому Замкова гора могла б стати гарним туристичним об’єктом. Житомир має приваблювати туристів та відвідувачів цікавими історичними пам’ятками та архітектурою.

На думку експертів, георадарні дослідження можливо провести протягом кількох днів, а коштувати це може кілька тисяч гривень на день.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі знову планують розкопати хоч щось для туристів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*