Вбивство ватажка «ДНР»: політичні домовленості чи крок до повернення Донбасу

Українські та російські ЗМІ вже кілька годин поспіль оприлюднюють інформацію про загибель ватажка так званої ДНР. За попередньою інформацією ЗМІ, ватажка бойовиків Олександра Захарченка підірвали у кафе «Сепар». Поруч із кафе, де перебував бойовик, вибухнула бомба.

За оприлюдненою інформацією у ЗМІ та соціальних мережах, окрім загибелі ватажка бойовиків, поранення отримали ще троє людей. Один з них, ймовірно, «міністр доходів та зборів ДНР» Олександр Тимофеєв, кличка — «Ташкент».

Наразі смерть терориста підтвердила й Служба безпеки України. За словами речниці СБУ Олени Гітлянської, жодних подробиць смерті Захарченка поки немає, але за даними силовиків, це внутрішні розбірки сепаратистів.

«За нашими даними, інформація про смерть Захарченка відповідає дійсності. Це їх міжусобні війни, на нашу думку. Більше інформації у нас зараз немає», — повідомила Гітлянська.

Після оприлюднення інформації про загибель ватажка ДНР з’явилася реакція фейкового уряду, який повідомив про затримання українських диверсантів та їх спільників, які нібито й організували підрив.

«Затримано кілька людей, українські диверсанти і пов’язані з ними особи. Підозрюваних затримали в автомобілі», — сказав співрозмовник російського інформагентства.

Проте деякі українські політики не особливо довіряють чуткам про загибель терориста без офіційного підтвердження. Зокрема народний депутат та член колегії МВС України Антон Геращенко заявив, що для того, аби бути впевненим у загибелі терориста, варто дочекатися його похорону.

«Чекаємо підтвердження факту загибелі терориста Олександра Захарченка. Поки я такого підтвердження від джерел, що заслуговують довіру, не отримав. Не виключаю, що це може бути інсценування вбивства, яка має певні цілі. Але і виключати, що Захарченка ліквідували його товариші по терористичної діяльності не поділивши якусь сферу кримінального бізнесу — теж не можна. Дочекаємося похорону», — написав на своїй сторінці у соціальній мережі пан Геращенко.

Не менш цікава позиція щодо смерті головного терориста ДНР в українського блогера та журналіста Дениса Казанського. На його думку, така кардинальна «заміна» керівника окупованої Донеччини досить неочікувана.

«Ресторан “Сепар”, в якому підірвали Захарченко — заклад, де регулярно проводить зустрічі верхівка ДНР. Кажуть, цей ресторан Захарченку і належав. Охоронявся, зрозуміло, за першим розрядом. Так що українська ДРГ практично виключена, хоча на неї в результаті все і повісять. Давно ходили чутки, що в ДНР теж замінять лідера слідом за ЛНР. Але мало хто вірив, що ця заміна буде такою радикальною», — прокоментував смерть бойовика блогер.

Але дехто вирішив заглибитися у суть проблеми та спробувати спрогнозувати, як же далі буде розвиватися ситуація на тимчасово окупованих територіях і що зміниться зі смертю Олександра Захарченка.

Зокрема, на думку керівника політичних програм Українського інституту майбутнього Юрія Романенка, Захарченка, швидше за все, підірвали самі ж росіяни.

«Звісно, могли бути якісь внутрішні розбірки, але я схиляюсь до того, що його прибрали його самі росіяни, тому що відпрацьований матеріал вже нікому не потрібен. Польові командири у кінцевому результаті зникають, адже у великих іграх вони стають п’ятим колесом. Після того, як ними виконана їх деструктивна функція», — вважає політичний експерт.

На його думку, зараз відбувається підготовка для повернення окупованих територій до складу України.

«Ми обговорювали, а дехто навіть стрепенувся, після великого інтерв’ю Медведчука на 112 каналі. Фактично він не прикриваючись, в дуже наглій формі, говорив про необхідність пришвидшення процесу по врегулюванні конфлікту на Донбасі та про повернення цих територій до складу України. І загалом вбивство Захарченка виглядає цілком логічним в рамках підготовки цих процесів. А коли Захарченко та інші Гіві зникають, то простіше провести амністію і ті речі, які прописані у рамках Мінських домовленостей», — пояснив керівник політичних програм Українського інституту майбутнього.

Мало того, Юрій Романенко припускає, що Донбас повернеться до складу України вже після президентських та парламентських виборів.

«Це підготовка по поверненню ОРДЛО Україні у наступному році після президентських та парламентських виборів. Я впевнений, що до цього часу не можна буде втілити повернення цих територій, адже багато українських політичних партій будуть використовувати цю тему і в Раді просто не збереться необхідної кількості голосів для початку цього процесу. З іншого боку, я не виключаю можливості того, що в кінці року ми побачимо підписання якихось домовленостей по Донбасу, які Петро Олексійович буде використовувати в своїй президентській кампанії. Так само як і інші гравці», — переконаний експерт.

Василь ХОМЮК

Будьте першим, хто прокоментував "Вбивство ватажка «ДНР»: політичні домовленості чи крок до повернення Донбасу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*