Верховна Рада підтримала посилення “цифровізації” армії та створення єдиного електронного реєстру військовозобов`язаних

Верховна Рада підтримала посилення "цифровізації" армії та створення єдиного електронного реєстру військовозобов`язаних

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану. Про це повідомив народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк.

“Після довгих і складних дискусій і провалу багатьох правок законопроект №10062 щодо реєстрів для військового обліку прийнято в цілому. За – 249”,

– зазначив нардеп.

Даний законопроєкт систематизує роботу державних реєстрів і забезпечує обмін даними між цими реєстрами. Отож, реєстр військовозобов`язаних, який відтепер запрацює офіційно, міститиме максимально повні дані про кожного захисника. Також буде розширено перелік інституцій, які матимуть доступ до реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів, та налаштовано обмін цими даними так, щоб захисник міг подавати запити в електронній формі, а всі відповідальні посадові особи мали доступ до даних у реєстрі.

При цьому до держреєстрів не вноситимуть персональних даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів, що стосуються інформації про виїзд за межі України та повернення назад, відомостей про примусове виконання рішення щодо боржника (реквізити й відомості виконавчого документа) та інших персональних даних, які дають змогу ідентифікувати особу. Також під забороною збір відомостей про членів сімей військовослужбовців без їх згоди.

Окрім того, даний законопроєкт затверджує процедуру автоматичного отримання військовослужбовцями статусу учасника бойових дій.

Нагадаємо також, що в Україні хочуть створити реєстр ухилянтів від мобілізації.

Будьте першим, хто прокоментував "Верховна Рада підтримала посилення “цифровізації” армії та створення єдиного електронного реєстру військовозобов`язаних"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*