Вершина кар’єри: податківець-рекетир з Житомира Олександр Чепель попався на хабарі, суд відпустив його під заставу

Українська Феміда неабияк поблажлива до високопосадовців. Принаймні, про які б гучні злочини не йшлося, назвати хоч одного справедливо покараного чиновника навряд чи хто зможе. Уряд змінюється, а добре вкорінені на своїх посадах хабарники, залишаються, чи ба, навіть отримують підвищення.

Так вже в нашій країні історично склалося, що чим більше вкрав — тим краще захистився. Яскравий приклад — Олександр Чепель, слідчий управління фінансових розслідувань податкової міліції Державної фіскальної служби Київської області та його поплічник адвокат Сергій Войтенко. 

7 квітня НАБУ «прихопила» Чепеля на отриманні хабара (50 тисяч доларів) при посередництві Войтенка. А вже за кілька днів «Феміда» в особі судді Катерини Широкої відпустила хабарника під заставу 252 240 грн. Войтенко ж перебуває під домашнім арештом.

суддя Вищого антикорупційного суду – Широка Катерина Юріївна

І чомусь ніхто не задається питанням, звідки у пересічного слідчого, весь дохід якого за 2018 рік склав трохи більше ніж 190 тисяч гривень (за 2019 рік декларація відсутня), а дружина не займається бізнесом, дивним чином «знайшлися» гроші на заставу.

 У самого ж Чепеля, згідно декларації, буквально немає нічого – все належить мамі. 

Про це, мабуть, можуть багато чого розповісти житомирські підприємці, яких Чепель з Войтенком немало покошмарили свого часу.

Ще в 2010 році бізнесмени Житомира визнали Олександра Чепеля одним із «самих видатних корупціонерів-податківців».

До 2014 року Чепель заробляв у Житомирі на посаді заступника в.о. очільника слідчого управління податкової… того самого Войтенка. 

В травні 2014 року житомиряни влаштували пікет біля будівлі головного управління Міндоходів в Житомирській області і вимагали розібратися з хабарниками — Сергієм Войтенко та Олександром Чепелем.

Того ж року у вересні податківців звинуватили у фабрикуванні кримінальної справи проти ТДВ «ЖЛ».

За півроку Чепель на посаді змінив Войтенка, який після низки гучних скандалів та акцій протесту, пішов у адвокати. А ще за кілька місяців тодішній голова ДФС Насіров перевів Чепеля на впливу посаду в податковій у Київській області. Навіть незважаючи на таку «дрібничку», як відкрите кримінальне провадження за № 22015060000000006 за ст. 329 КК України — «Втрата документів або інших матеріальних носіїв секретної інформації, що містять державну таємницю, а також предметів, відомості про які становлять державну таємницю особою, якій вони були довірені, якщо втрата стала результатом порушення встановленого законом порядку поводження із зазначеними документами та іншими матеріальними носіями секретної інформації або предметами». До речі, статтею передбачене позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Перелік відомих і оприлюднених досягнень Чепеля

  • отримання хабарів через громадську організацію Асоціація платників податків України у формі передачі грошових коштів за договорами про поворотну фінансову допомогу – по цих фактах зверталась ГО «Верховенство права» до тодішнього Президента Петра Порошенко, Володимира Гройсмана, Арсенія Яценюка, Арсена Авакова; 
  • фабрикація кримінальної справи проти ТДВ «ЖЛ»
  • 197 незаконно відкритих кримінальних справ протягом одного року проти бізнесменів Житомирщини з метою вимагання хабарів, на що тодішній народний депутат України Борислав Розенблат написав звернення до Генерального прокурора

Politica.com.ua звертається до Президента України

Президенту України Володимиру Олександровичу Зеленському!

«Шановний Володимире Олександровичу, просимо Вас відреагувати на кримінальне провадження із головним фігурантом – начальником слідчого управління податкової міліції в Київській області Олександрем Чепеплем. Дана особа неодноразово була головною дієвою фігурою у багатьох злочинних оборудках, та все що він отримував – це підвищення в посаді. Вважаємо, що рішення Судді Вищого антикорупційного суду Широкої Катерини Юріївни по звільненню Чепеля О.В. під заставу у розмірі 252 тис.грн є знущанням над українським народом. Відповідно, до безкарності за попередні злодіяння даної особи є всі підстави вважати, що і цього разу справедливість «Феміди» його обійде стороною. А у підсумку, за свої «досягнення» він знову отримає підвищення у посаді.

Просимо взяти цю справу під особистий контроль, адже ми, українці що Вас обирали – хочемо щоб історія Вас закарбувала як Президента, що поборов хабарників і корупціонерів! То чому б не почати із Чепеля Олександра Васильовича?!.

Віримо, що Ви обов’язково відреагуєте на це звернення і дану особу чекатиме справедливе покарання згідно чинного Законодавства».

PS За інсайдерською інформацією, Олександр Чепель планував черговий кар’єрний злет — тепленьке місце в  Головному слідчому управлінні фінансових розслідувань ДФС України. Чи стане йому на заваді слідство?

Далі буде…


Будьте першим, хто прокоментував "Вершина кар’єри: податківець-рекетир з Житомира Олександр Чепель попався на хабарі, суд відпустив його під заставу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*