“Веселковий” інцидент в центрі Житомира: думка психолога

Історія з демонстрацією як «активісти провели із дівчатами “повчальну бесіду” та вирішили на власний розсуд “провчити” “пропагандисток”, відібравши у них правпор та розрізавши його навпіл, що викликало справжню істерику в однієї з дівчат, сколихнула через соцмережі багатьох житомирян.

Акцентом виховного показового моменту стали вигуки «ми не за це воювали», «ми традиційна країна», «наша країна є із давніми традиціями інституції шлюбу». Так, ці гасла мають право на декларування. Ніби нічого дивного, а навпаки, дорослі чоловіки із здоровим глуздом пропагують честь, гідність і традиційність сімей. Все б нічого, якби не ескалація конфлікту, який публічно розгорнули активісти.

Давайте заглянемо глибше в дії “вихователів” і неповнолітніх.

Дівчата – підлітки, це особливий вік, особлива поведінка, демонстративність права вибору, протистояння системі, а можливо і момент бунтівної поведінки.

Дівчата несли прапор із ЛГБТ-шною символікою. За словами активістів, вони пропагують нетрадиційні стосунки жінок. На відео ми бачимо лише трьох дівчат. Доказів пропаганди дівчатами нам не представлють. Нести символіку – це ще не пропаганда, це можна розцінювати, як момент особистої ідентифікації й приналежності до певної формально-неформальної спільноти.

Чоловіки – дорослі люди, які мали б бути психологічно зрілими, “напали” на дівчаток і в грубій, звинувачувальній формі, у підвищеному тоні, публічно продемонстрували в соцмережі розправу з невихованими дітьми.

«На прохання не знімати їх та віддати назад предмет суперечки, чоловіки ніяк не відреагували. Натомість, кинули під ноги дітям 200 гривень за пошкоджену ними символіку». Зазначу, що сміх чоловіків і випади в бік неповнолітніх мають загрозливий характер.

Скажу прямо, чоловіки переоцінили свою виховну спроможність!! В законодавстві це тлумачиться, як булінг! Це – по перше, а по друге – це публічний лінч НЕПОВНОЛІТНІХ.

Конфлікт не набув би такої публічності і ескалації, якби активісти дотримувались норм законодавства і про свої не вподобання заявили б особисто батькам дітей, а на «пропаганду нетрадиційних стосунків» викликали б правоохоронні органи, органи в справах дітей і молоді, опікунську раду тощо.

Спираючись на суб’єктивне ставлення до прав, свобод і вибору життя активістам вдалось розбурхати настрій житомирян. І тут питання йде вже не про прапор і не про виховання підлітків, а про прояв сили і агресії щодо «неугодных».

Лайка, приниження, бійка, кидання продуктами, псування майна дівчат, зухвалий сміх над дівчиною в істериці – це не той шлях, який призведе до традиційності. Лише здоровий глузд, правова поведінка, посилення активності громадян у пропаганді традиційності родини, масові заходи, які демонстрували б міцність сім’ї – зможуть переконати і змінити мислення молодого покоління.

Нажаль, дівчина отримала психологічну травму. І не відомо чи дійсно така поведінка горе вихователів змінить ставлення й наміри дівчини.

Нагадаємо, активісти розповіли подробиці скандального інциденту з символікою ЛГБТ в Житомирі.

Будьте першим, хто прокоментував "“Веселковий” інцидент в центрі Житомира: думка психолога"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*