Активісти розповіли подробиці скандального інциденту з символікою ЛГБТ в Житомирі

Напередодні в Житомирі розгорівся справжній “веселковий” скандал: на одній з центральних вулиць місцеві активісти помітили трійко неповнолітніх дівчат, які розгулювали з “райдужним” прапором ЛГБТ та привселюдно присоромили дітей, які, на їх думку, самі того не розуміючи, займались відкритою пропагандою.

На відео, яке один із активістів – Богдан Фещенко зняв на телефон та виклав у соціальну мережу, чоловіки пояснювали дівчатам, що вони проти пропаганди ЛГБТ-руху в Житомирі й наголосили на тому, що воювали на фронті за збереження традиційних сімейних цінностей, а не за подібні збочення. Після розмови, двоє активістів – Дмитрий Черепанский та Андрій Шкипер відібрали у неповнолітніх ЛГБТ-символіку та розрізали її навпіл, що викликало у дітей справжню істерику. Натомість сам автор відео спробував загладити ситуацію та запропонував дівчатам 300 гривень за зіпсований прапор.

Нашим журналістам вдалося поспілкуватися з головними героями події та спробувати детальніше розібратися в скандальній ситуації.

Так, згідно слів Андрія Шкіпера нам стало відомо, що він вже не вперше бачив цих дівчат, які, на його думку, пропагандують нетрадиційні відносини, розгулюючи центром міста із символікою ЛГБТ. Тоді чоловік пояснив дітям, що подібні дії є неправильними, попросив сховати символіку та не привертати увагу громадськості, на що самі дівчата погодилися та пообіцяли більше такого не робити.

Два дні до цього інциденту ми йшли з друзями й бачили цих дівчат. Підійшли до них і спокійно попросили щоб дівчата сховали, вони погодились і сказали, що краще дома хай вісить і ходити з ним не будуть! Цього разу було багато людей, які відпочивали сім’ями з дітьми і які теж були проти цього, тому вийшла вже така ситуація, але я не знімав на відео і не виставляв нічого в себе на сторінці.
Їм дали кошти на новий прапор, хай куплять і повішають все ж таки дома, бо всі говорять про права меншості, а коли будуть говорити про права більшості?, – розповів детальніше Андрій.

Також чоловік наголосив, що він не є гомофобом і йому байдуже на те, що роблять ці люди, але він категорично проти пропаганди цього руху.

Місцевий активіст Богдан Фещенко, який, за його словами, став свідком конфлікту, переконує, що дівчата просто стали “жертвами пропаганди”, що в подальшому може мати дуже невтішні наслідки у житті самих неповнолітніх:

“Я сидів у кафе. Особисто я у них прапор не відбирав, я коли почув, що хтось плаче, вирішив зняти на відео. Це, напевно, і було моєю помилкою – мені просто не потрібно було викладати цих дітей в інтернет. Але ж я намагався звести на нуль цей конфлікт, я навіть дав їм гроші за понівечену символіку! Просто мені стало настільки дико, що такі маленькі дівчата, які зовсім не розбираються навіть у цих сексуальних меншинах, ходять із такими прапорами. Це ж сто відсотків хтось найняв цих дітей, заплатив їм пару гривень та попросив походити із прапором, а вони, самі не розуміючи усієї серйозності того, що роблять, і на що агітують інших, погодилися. Єдине, що я хотів – це привернути увагу батьків цих неповнолітніх та громадськості до того, чим займаються наші діти. Я проти пропаганди…особливо, коли в це все втягують дітей, – зазначив Фещенко.

Також відзначимо, що на самого автора відео було написано заяву в поліцію за частиною 2 статті 161 Кримінального кодексу України “Пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками”.

фото від Житомир online

На жаль, поспілкуватися із третім учасником конфлікту – Дмитром Черепанським та спробувати зрозуміти його позицію нам не вдалося… Хоча, судячи з його коментарів у соціальних мережах, можна зробити висновок, що він навряд чи шкодує про скоєне та досі продовжує відстоювати свою думку:

Самі ж житомиряни зараз розділилися на два фронти: ті, хто підтримують активістів та вважають їх дії цілком справедливими, мовляв, треба було ще й по сраці надавати та ті, хто переконаний, що чоловіки “перегнули палицю”, адже не мали права “чіплятися” до дітей й переконувати у неправильності їх дій, а також звинувачувати неповнолітніх у “пропаганді”.

Нагадаємо, як у центрі Житомира активісти “напали” на дітей, які розгулювали із прапором ЛГБТ.

3 коментарів до "Активісти розповіли подробиці скандального інциденту з символікою ЛГБТ в Житомирі"

  1. Чому в Україні лунати кремлівська риторика про якусь “пропаганду”? Якщо людина гетеросексуальна, то ніякі прапори її вподобання не змінять. За тією самою логікою військовий парад мав перетворити все суспільство на патріотів,але ж цього не відбувається. Погляди і переконання не можна змінити під впливом символіки. Але є питання чому якісь чоловіки чипляються до слабших, відбирають у них особисті речі і чинять психологічне насилля? А якщо вони завтра вирішать, що зайва сережка у вусі це ненормально? Насправді так робили гопніки у 90 – чиплялись до тих хто відрізняється зовні. Це порушення свободи вибору і просто свавілля!

  2. я, в принципі, все розумію, але чому журналісти вперто називають справжнє бидло “активістами”. Можна дізнатися, активістами чого?.. ((

  3. Такі дії тих чоловіків, Це ще й залякування інших дітей, які бачать результат вільного висловлення власної думки і позиції. Навпаки вони мають радіти, що сучасні діти настільки відьно себе почувають вдома, що висловлюючи свої думки не бояться за наслідки. Це хамство, життя в минулому і недалекість

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*