Ветеран війни Максим Пасічник з Житомира пробіг 42 км у США: збирає кошти на Центр реабілітації для військових (ФОТО)

Житомирянин Максим Пасічник 10 років служив у лавах ДШВ ЗСУ, звідки звільнився у минулому році за станом здоров’я. З початку повномасштабного вторгнення російських військ разом зі своїм підрозділом виконував бойові завдання на Київщині, зокрема в районі аеропорту «Антонов» у Гостомелі, де отримав травми ніг, та навіть після цього з товаришами подолав 100 км пішки, виходячи з ворожого тилу. Вже потім на нього чекало тривале лікування та реабілітація.

Попри різні невтішні прогнози, десантник не лише зміг повернутися до звичного ритму життя, але й став учасником кількох забігів на великі дистанцій. Каже, що намагається бути корисним для побратимів і після звільнення з армії. Його мета – створити «Центр психологічної допомоги і реабілітації для військових», що спеціалізуватиметься на лікуванні контузії, ураження нервової системи та ПТСР.

Днями Максим повернувся зі США, де перебував протягом двох тижнів. За цей час разом із триатлоністом Вадимом Коваленком із Харкова встигли не лише здолати 42-кілометровий марафон у місті Цинциннаті, а й провести кілька зустрічей у мерії та інших публічних місцях, під час яких розповідали про війну в Україні, актуальну ситуацію на фронті та необхідність подальшої реабілітації для військовослужбовців. Саме на цю потребу в рамках візиту зібрали 10 тисяч доларів.

«У нас зібралася така команда небайдужих, певне бігове ком’юніті тих, хто хоче допомогти захисникам пройти якісне лікування та реабілітацію після отриманих на полі бою контузій, подолати наслідки розладів, пов’язаних із травмами і стресами, – пояснює сержант у відставці Максим Пасічник. – Ідея подібного проєкту виникла у мене ще минулого року, адже я маю багато друзів, яким потрібна допомога. Спілкувався з іншими хлопцями-військовими, які мають такі ж проблеми, тож вирішив, що маю якось діяти в цьому напрямку. Обрав біг, бо це найпоширеніший у всьому світі вид спорту. Крім цього, це певний виклик і для самого себе, бо маю важкі травми нижніх кінцівок. Так і виник наш «Марафон Незламних», де я біжу, щоб зібрати кошти на реабілітацію.

Перший забіг провели на Київщині в листопаді 2022-го. Символічно стартував він для мене від знищеного росіянами літака «Мрія» у аеропорту Гостомеля, пролягав через Бучу, Ірпінь та фінішував на відремонтованому мосту в Стоянці. Тоді вдалося зібрати 300 тисяч гривень.

Наступний забіг «Марафону Незламних» влаштували на деокупованих територіях Харківщини і ось третій був у США. До нього готувався у стислі терміни. Коли зазвичай це займає пів року-рік, то я мав лише місяць активних тренувань, які традиційно проходили в Житомирі. Своїм результатом задоволений – пробіг заплановані 42 км. Дякую за співучасть і підтримку Вадиму Коваленко. Разом з ним ми змогли зробити дійсно важливу справу. Впевнений, що на цьому точно не зупинимося, втім зараз беру невеличку перерву на відпочинок і відновлення, адже і сам марафон, і переліт, адаптація, графік зустрічей забрали дуже багато сил».

За словами житомирянина, допомагати у впровадженні проєкту взявся спеціалізований медичний заклад у Харкові, де вже пройшли реабілітацію півсотні воїнів і ветеранів завдяки коштам, зібраним під час забігів.

Також Максим Пасічник запрошує долучатися до «Мараофону Незламних» й інших військових з різних куточків країни.

Для тих, хто бажає підтримати ініціативу фінансово – можете поповнити «Монобанку». Із необхідних 900 тисяч наразі є трохи більше 100. Більше інформації про NezlamniHUB (хаб реабілітаційних програм та оперативного відновлення стану військових, які постраждали в результаті участі в бойових діях) – читайте за посиланням.

Юлія Демусь

«Просто космос»: у Житомирі з аукціону на підтримку ЗСУ продаватимуть розмальований тубус від «Javelin» (ФОТО)

«Дякую Богу за серця людей, які щиро допомагають», – дружина військового про свою волонтерську діяльність (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Ветеран війни Максим Пасічник з Житомира пробіг 42 км у США: збирає кошти на Центр реабілітації для військових (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*