coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Від Донецька до Ужгорода: виставка хусток “Незламна Україна” від бренду “Марципанка” в Житомирі (ФОТО)

Від Донецька до Ужгорода: виставка хусток "Незламна Україна" від бренду "Марципанка" в Житомирі

Герб, покровитель міста – литовський князь та король Польщі Александр Ягеллон, Михайлівський собор, Водонапірна вежа, а ще колоски, льон, барвінок та хміль – таке оздоблення має хустка “Житомир” від українського бренду “Марципанка”.

Її та ще понад 20 інших представили в рамках виставки “Незламна Україна” в Домі української культури на В.Бердичівській. Відкриття експозиції відбулося 27 травня, а побувати там житомиряни і гості міста можуть протягом двох тижнів (безкоштовно вт-сб).

Засновниці бренду – Наталія Рибар та Віктория Швардак, поділилися, що постійно передають свої вироби на участь в благодійних аукціонах на підтримку ЗСУ. Приміром, саме таким чином хустка “Житомир” була продана за 1100 доларів, а “Одеса” – за 90 тисяч гривень.

Найпершою у “Марципанки” ще чотири роки тому з’явилася хустка “Мукачево” – всього за місяць вдалося зробити все з нуля і представити колекцію у різних кольорах. Далі були інші великі міста – обласні центри, Крим та Маріуполь.

Розповідають, першочергово хустка “Маріуполь” не входила у плани, але вирішили створити і таку, аби передати історію неймовірно красивого українського міста, яке спіткала велика трагедія. Робота над цією хусткою була надзвичайно складною, але це важливо та потрібно. Переконуються у цьому кожен раз, коли передають такі хустки іншим.

“Хустка “Маріуполь” – омита сльозами. Отримуючи її, люди плачуть теж”, – пояснюють засновниці.

Не менш важливим було і створення хустки “Крим” – робили це ж щирою надією та сподіванням, що територія півострову незабаром знову буде українською. Є на хустках будівлі, які були знищені російським військами під час обстрілів.

Загалом, на кожній хустці намагалися вмістити усі визначні споруди певних міст, герб, зображення притаманних для цього регіону рослин, покровителя, напис “Ти під покровом” різними мовами, ін. Для цього спілкувалися з істориками, ескурсоводами, максимально опрацьовували всю доступну інформацію з різних джерел.

У кожному дизайні – історія, голос місцевих мешканців, дух міста, його герої, символи й кулінарні смаки. Це не просто хустки – це культурна мапа України, створена з любов’ю.

Хустка “Житомир” ще має багато вільного місця, тож, переконують засновниці, можливе доопрацювання і додавання нових елементів. У їх практиці вже були подібні випадки, коли вносили зміни у макет. Єдине, що лишається незмінним – матеріал (шовк) та висока якість друку на виробі.

Після початку повномасштабного вторгнення “Марципанка” мала перерву у кілька місяців, а вся команда включилася у волонтерську діяльність, відновили діяльність із хустки “Харків”. Донатити на допомогу війську продовжують й нині, а ще беруть участь у заходах по всій країні та за кордоном, проводять власні, працюють над новими колекціями.

Юлія ДЕМУСЬ

Ще 60 портретів полеглих захисників розмістили на “Алеї слави Героїв” у Житомирі (ФОТО)

Військовий Дмитро Крапивенко презентував у Житомирі збірку нарисів про армію “Усе на три літери” (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Від Донецька до Ужгорода: виставка хусток “Незламна Україна” від бренду “Марципанка” в Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*