Від Голодомору до Холодомору:  в Житомирі відкрилася виставка до Дня пам’яті жертв (ФОТО-ВІДЕО)

25 листопада у приміщенні Житомирської обласної наукової бібліотеки ім.О.Ольжича відбулися заходи з нагоди 90-х роковин від Голодомору 32-33-х років.

А саме відкриття виставки «Пам’ятаємо. Єднаємось. Переможемо» від Державного архіву Житомирської області та Житомирського обласного краєзнавчого музею і конференція «Голодомор 1932-1933 років: сучасний погляд». 

Через 90 років від страшного геноциду у вигляді голоду сьогодні намагаються вчинити новий геноцид над українським народом холодом. На жаль історія повторюється і здавалося б знову таке в 21 столітті таке неможливе в нашому сучасному цифровому світі. Тому нам треба в цьому напрямку багато чого ще зробити для міжнародного визнання цієї трагедії злочину проти українського народу“, – наголосив заступник начальника ОВА Юрій Денисовець.

У рамках виставки було продемонстровано архівні документи про жертв Голодомору на Житомирщині та плакатну виставку «Спротив Геноциду» за матеріалами Українського інституту національної пам’яті.

А під час конференції, модератором якої був відомий дослідник-краєзнавець Геннадій Махорін, були розкриті питання причин Голодомору, проблеми з обчисленням жертв на той час, моменти гуманності в ті негуманні часи, та проекція терористичного Холодомору росією на сучасну Україну, як продовження терору Голодомору.

Радянська влада влаштувала терор голодом – повністю вилучала хліб. Ми не повинні акцентувати увагу на людоїдстві, шановні. Це було, і кому поставили, але в 1000 разів більше було випадків допомоги один одному. Зараз відбувається реінкарнація цієї допомоги уже в умовах війни проти московії, волонтерський рух, взаємодопомога, це ж те саме, що було в роки Голодомору, і ми бачимо як наш народ готувався”. – розповідає краєзнавець Генадій Махорін.

Як житомирські художники під обстрілами створювали мурал у Куп’янську (ВІДЕО)

У Житомирі проходять заходи в рамках акції “16 днів проти насильства”

Будьте першим, хто прокоментував "Від Голодомору до Холодомору:  в Житомирі відкрилася виставка до Дня пам’яті жертв (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*