Відзавтра українці платитимуть за електроенергію вдвічі більше: в Укренерго пояснили чому

З 1 червня 2023 року українці сплачуватимуть за електроенергію по новій ціні – 2,64 грн/кВт. Таке рішення ухвалив уряд Україну на своєму засіданні 30 травня. Причиною підвищення тарифу міністр енергетики Герман Галущенко назвав необхідність підготувати енергосистему країни, яка сильно постраждала від російських обстрілів, до нового опалювального сезону.

Водночас глава правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький підтримав рішення уряду і зазначив, що підняття тарифу вимушене, оскільки з початку війни дохід “Укренерго” та обленерго впав приблизно на 30%, а тому компаніям стало важко “зводити кінці з кінцями”.

“Генеруючі компанії недоотримують кошти через те, що побито багато генерації. Частина генеруючих потужностей у нас розташовані в тимчасовій окупації. Найяскравіший приклад – це Запорізька атомна електростанція. Але не тільки вона. Ще є Каховська гідроелектростанція, ще є теплові електростанції в Донецькій, Запорізькій, Луганській області. Втрачено багато активів і, звичайно, набагато важче стало зводити кінці з кінцями”,

– пояснив Кудрицький.

Таким чином, за захоплені рашистами генерації, на космічні зарплати керівників обленерго та “Укренерго” і за відновлення пошкоджених об`єктів платитимуть відзавтра прості українці.

При цьому громадян закликали заощадливо користуватися електроенергією у вечірні часи і навіть попередили про можливі літні відключення електроенергії. Ну і звичайно, як наслідок, рекомендували бути готовими до підняття тарифів на воду та цін на продукти.

Зокрема, для житомирян відзавтра, попри низьку якість та перебої з водопостачанням, істотно подорожчає і вода: до 58,6 грн за куб. Ставши таким чином найдорожчою в Україні.

Будьте першим, хто прокоментував "Відзавтра українці платитимуть за електроенергію вдвічі більше: в Укренерго пояснили чому"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*