З 1 червня тариф на електроенергію може зрости вдвічі

З 1 червня тариф на електроенергію може зрости вдвічі

Національна комісія, що регулює енергетику та комунальні послуги (НКРЕКП), офіційно запропонувала встановити єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ) з 1 червня. Цю інформацію повідомила Енергореформа, посилаючись на лист Міненерго, підписаний в.о. голови регулятора Русланом Кайдашем.

Згідно з листом, “НКРЕКП пропонує внести зміни до положення про забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО) з 1 червня 2023 року, впровадивши перший етап коригування цін на електроенергію за допомогою єдиної ціни без розрізнення за обсягами споживання, рівної 2,88 з ПДВ”.

Також НКРЕКП зазначає, що підвищення тарифу допоможе поліпшити фінансові показники НАЕК “Енергоатом” та ПрАТ “Укргідроенерго”, які виконують основні функції ПСО, а їх витрати винагороджуються за ринковою ціною електроенергії, що зараз складає близько 6 грн/кВт-год, і тарифами для населення.

Проте відзначається, що поступове приведення цін до ринкового рівня є єдиним ефективним способом стабілізувати механізм ПСО.

НКРЕКП повідомляє, що проведено консультації з Секретаріатом Енергетичного співтовариства щодо запропонованих змін до положення про ПСО з 1 червня 2023 року.

Енергореформа також повідомляє, що Кабінет Міністрів розглядатиме цю пропозицію і вірогідність того, що підтримає її висока.

На Житомирщині за 1 млрд грн планують відновити ряд об`єктів

Будьте першим, хто прокоментував "З 1 червня тариф на електроенергію може зрости вдвічі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*