Вкрав 1,9 млн. грн на генераторах: депутату Житомирського району обрали запобіжний захід 

Вкрав 1,9 млн. грн на генераторах: депутату Житомирського району обрали запобіжний захід

Нещодавно стало відомо, що депутат Оліївської громади Житомирського району Борис Ткаченко (крім того, в.о голови Оліївської сільської ради), підозрюється в закупівлі генераторів по завищеній вартості, внаслідок чого, сума збитків для громади склала понад 1,9 млн. грн.

Сьогодні, 17 травня, у Богунському районному суді Житомира, Ткаченку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, з можливість внесення застави у сумі 908 400 грн. 

Сам обвинувачений свою провину заперечував, мовляв діяв у рамках закону та в межах задач, які ставила держава: 

«Я категорично заперечую проти клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, бо посилаючись на ту ситуацію, що мною зроблені якісь злочинні дії з приводу підписання документів, я хочу наголосити на тому, що я виконував тільки свою роботу. Станом на 2022 рік була прийнята постанова Кабміну №1178, яка дозволяла проводити закупівлю генераторів без публічних закупівель для скорочення часу, так як був Указ Президента, щоб можна було організувати пункти Незламності, так само було розпорядження обласної військової адміністрації та районної військової адміністрації. Тому ми рухалися в межах тих задач, які нам ставила держава».

Врешті після виступів прокурора та адвоката обвинуваченого, суд виніс вирок: 

«Застосувати до підозрюваного Ткаченка Бориса Ігоровича 29.10.1985 р.н., запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Строк дії ухвали до 16 липня 2024 року. Визначити заставу у розмірі 908 400 грн, яку має право внести підозрюваний або інша фізична чи юридична особа заставодавець на депозитний рахунок Богунського районного суду м. Житомира. У разі внесення застави, на підозрюваного покладаються такі обов’язки: прибувати до слідчого прокурора чи суду за першою його вимогою, повідомляти слідчого прокурора чи суд про зміну місця свого проживання та роботи, здати на зберігання у відповідний орган Управління міграційної служби паспорт України для виїзду за кордон, і не спілкуватися зі свідками у кримінальному провадженні».

Довідка: йдеться про укладену на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну угоду по закупівлі генераторів. У листопаді 2022 року Ткаченко уклав угоду з приватним підприємцем щодо придбання дизельної електрогенераторної установки. При цьому не було проведено публічних закупівель передбачених законом. Вартість установки склала понад 1,7 млн. грн та була завищена на майже 500 000 грн від ринкової ціни.

У грудні цього ж року Ткаченко уклав від імені сільради договір із ТОВ на закупівлю 10-ти генераторів вартістю понад 2,8 млн. грн, знову ж таки, без проведення торгів, із завищеною ціною майже на 1,5 млн. грн. Тобто загальна сума збитків склала понад 1,9 млн. грн.  

Крім того, в декларації за 2023 рік заробітна плата Ткаченка склала 1,8 млн. грн.

Нагадаємо, на Житомирщині сільського голову підозрюють у розтраті 1,9 млн. грн з бюджету громади.

Будьте першим, хто прокоментував "Вкрав 1,9 млн. грн на генераторах: депутату Житомирського району обрали запобіжний захід "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*