Внаслідок блокування кордону польськими перевізниками український експорт скоротився на 40 %

Внаслідок блокування кордону польськими перевізниками український експорт скоротився на 40 %

В результаті блокування польськими проросійськими перевізниками пунктів пропуску на українсько-польському кордоні експорт нашої країни скоротився на 40 %. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Ми маємо на 40% зменшення експорту через відповідні сухопутні пункти пропуску. Маємо заяву від перевізників про втрати у 400 млн євро тільки за перші два тижні цієї блокади“,

– зазначив нардеп.

Окрім того, лише за листопад бюджет втратив 9,3 млрд грн від недонадходження митних платежів. 

Водночас Гетманцев закликав уряди Польщі, Словаччини та Угорщини не допустити моменту, коли ситуація стане критичною, оскільки це також вдарить по них. 

“Послаблюючи Україну, вони зміцнюють нашого спільного ворога і призводять до того, щоб він потужніше вдарив по їхніх же економіках. Зважаючи на те, що блокуванням займаються маргінальні політичні сили, які точно не представляють більшість у цих країнах, переконаний у тому, що на цьому тлі не треба гратися в політику, а треба виконувати європейський закон, який дозволяє вільний рух транспортних засобів по території ЄС”,

– наголосив Гетманцев.  

Наразі ж блокування польського кордону триває. Міністерство відновлення України та Міністерство інфраструктури Польщі спільно працюють над умовами розблокування кордону. Поки є домовеність лише про пропуск пустих вантжівок.

Водночас у Словаччині блокування кордону завершено і вже відновлено рух українських вантажівок.

Будьте першим, хто прокоментував "Внаслідок блокування кордону польськими перевізниками український експорт скоротився на 40 %"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*