Водоканал відключить на 2 доби воду, яка «відповідає усім нормам»

Комунальне підприємство «Житомирводоканал» приголомшило житомирян новиною про обмеження водопостачання в місті від 23 год. 20 квітня до 17 год. 22 квітня. Городяни підозрюють, що причина – критичне весняне забруднення води. Але на підприємстві запевняють, що все гаразд…

Приємного тут мало. Особливо, якщо звернути увагу на те, що відключення припадає на вихідні дні, коли потреба у воді зростає в рази. Раніше «Житомирводоканал» повідомляв про відключення приблизно за 10-30 хвилин і лише на кількох Інтернет-сайтах. Після чого мешканці окремих районів міста залишались без води. Не може не радувати той факт, що зараз хоч попереджають завчасно.

Житомирводоканал.  Повідомлення про обмеження постачання води  | TIMES.ZT

За словами директора підприємства Андрія Нікітіна, цей захід проводиться для того, аби врізати 2 нових насоси. Окрім цього, на складі  підприємства є багато закупленої у 2017 році нової арматури, яку потрібно встановити. Близько до середини травня запуститься нова насосна станція. Це все необхідно для того, щоб у майбутньому запобігти великій кількості поривів, підвищити тиск води у центрі міста та покращити її якість, зберегти та зекономити електроенергію.

Чи вартуватимуть такі жертви очікуваних результатів – покаже час. Наразі кожен житомирянин може стати міні-експертом і провести дослідження, зараз та після 22 квітня. Впевнена, що у ванній після тривалого перебування води з’явиться неприємний бруд типу чорного піску. А світлий посуд вкриється неприємним слизьким жовтуватим нальотом, схожим на жабуриння. Добре, якщо не заквакає…

На тлі цього досить цинічно виглядають протоколи досліджень якості води «Житомирводоканалу», з якими кожен бажаючий може ознайомитися на сайті підприємства. Відповідно до них, якість питної води за мікробіологічними, паразитологічними, санітарно-хімічними та радіологічними показниками… відповідає встановленим нормативам.

Разом з квитанцією на оплату за березень місяць – споживачі отримали таку собі «фількіну грамоту», в якій житомирян чи то заспокоюють, чи то просто відвертають увагу тим фактом, що в інших країнах тарифи на централізоване водопостачання значно вищі, ніж в Україні.

Житомирводоканал.  Тарифи на централізоване водоспоживання | TIMES.ZT

При цьому колектив КП «Житомирводоканал» сором’язливо замовчує той факт, що якість води у тих країнах набагато вища, як і співвідношення доходів з тарифами. А наразі житомирянам напередодні наступних вихідних залишається зробити дводобовий запас води, щоб хоч якось полегшити своє життя в умовах обмеження життєво необхідного ресурсу.

Ще одна цікава деталь. А. Нікітін зазначив, що наступного тижня дати обмеження водопостачання можуть бути змінені. Про що житомирянам повідомлять завчасно.

Орина МАРКЕВИЧ

Будьте першим, хто прокоментував "Водоканал відключить на 2 доби воду, яка «відповідає усім нормам»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*