IT LAB STUDIO
INNA BILA
HOVER

Водоканал відключить на 2 доби воду, яка «відповідає усім нормам»

14 - Водоканал відключить на 2 доби воду, яка «відповідає усім нормам»

Комунальне підприємство «Житомирводоканал» приголомшило житомирян новиною про обмеження водопостачання в місті від 23 год. 20 квітня до 17 год. 22 квітня. Городяни підозрюють, що причина – критичне весняне забруднення води. Але на підприємстві запевняють, що все гаразд…

Приємного тут мало. Особливо, якщо звернути увагу на те, що відключення припадає на вихідні дні, коли потреба у воді зростає в рази. Раніше «Житомирводоканал» повідомляв про відключення приблизно за 10-30 хвилин і лише на кількох Інтернет-сайтах. Після чого мешканці окремих районів міста залишались без води. Не може не радувати той факт, що зараз хоч попереджають завчасно.

1 10 - Водоканал відключить на 2 доби воду, яка «відповідає усім нормам»

За словами директора підприємства Андрія Нікітіна, цей захід проводиться для того, аби врізати 2 нових насоси. Окрім цього, на складі  підприємства є багато закупленої у 2017 році нової арматури, яку потрібно встановити. Близько до середини травня запуститься нова насосна станція. Це все необхідно для того, щоб у майбутньому запобігти великій кількості поривів, підвищити тиск води у центрі міста та покращити її якість, зберегти та зекономити електроенергію.

Чи вартуватимуть такі жертви очікуваних результатів – покаже час. Наразі кожен житомирянин може стати міні-експертом і провести дослідження, зараз та після 22 квітня. Впевнена, що у ванній після тривалого перебування води з’явиться неприємний бруд типу чорного піску. А світлий посуд вкриється неприємним слизьким жовтуватим нальотом, схожим на жабуриння. Добре, якщо не заквакає…

На тлі цього досить цинічно виглядають протоколи досліджень якості води «Житомирводоканалу», з якими кожен бажаючий може ознайомитися на сайті підприємства. Відповідно до них, якість питної води за мікробіологічними, паразитологічними, санітарно-хімічними та радіологічними показниками… відповідає встановленим нормативам.

Разом з квитанцією на оплату за березень місяць – споживачі отримали таку собі «фількіну грамоту», в якій житомирян чи то заспокоюють, чи то просто відвертають увагу тим фактом, що в інших країнах тарифи на централізоване водопостачання значно вищі, ніж в Україні.

2 6 - Водоканал відключить на 2 доби воду, яка «відповідає усім нормам»

При цьому колектив КП «Житомирводоканал» сором’язливо замовчує той факт, що якість води у тих країнах набагато вища, як і співвідношення доходів з тарифами. А наразі житомирянам напередодні наступних вихідних залишається зробити дводобовий запас води, щоб хоч якось полегшити своє життя в умовах обмеження життєво необхідного ресурсу.

Ще одна цікава деталь. А. Нікітін зазначив, що наступного тижня дати обмеження водопостачання можуть бути змінені. Про що житомирянам повідомлять завчасно.

Орина МАРКЕВИЧ

  • 199
    Поширили:


Будьте першим, хто прокоментував "Водоканал відключить на 2 доби воду, яка «відповідає усім нормам»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*