(Мордо)бій за землю: кооператив «Світанок» проти голови та ЖК «Полісся» (відео, фото)

…Ситуація дійшла до точки кипіння, коли голову гаражного кооперативу «Світанок» Антона Добровольського почали штурхати члени цього ж кооперативу. Хтось намагався поцілити прямо в обличчя. Розпочалася бійка, і лише присутність поліції та Національної гвардії (!) зупинила людей за півкроку від кривавого побоїща…

Кооператив «Світанок» був заснований ще 15 років тому і включає 2050 гаражів, з яких 1585 знаходиться у постійному користуванні. 465 власників гаражів тепер залишились на «пташиних правах», адже договір про надання в оренду закінчився 30 березня 2017 року.

Велика частина гаражів – цегляні двоповерхові. На другому поверсі такого приміщення може бути обладнана майстерня та/або кімната відпочинку, в якій можна навіть переночувати. Тобто, образно кажучи, власникам є що втрачати. І, відповідно, є що захищати.

Антон Добровольський, який очолює цей кооператив, в жовтні 2016 року розмістив оголошення про підвищення орендної плати (без вказаної суми). Люди пішли на мітинг. Сам голова кооперативу спочатку ігнорував протести, а потім запропонував написати лист в міське управління з відмовою оренди по закінченню договору, для подальшої приватизації земельних ділянок під гаражами.

На сесіях міської ради це питання неодноразово включалося до списку на розгляд. Проте про надання землі у власність на безоплатній основі було відмовлено – у зв’язку з тим, що «Світанок» за організаційною формою це громадська організація. І ще одна деталь: близьким сусідом «Світанку» є житловий комплекс «Полісся». Настільки близьким, що норми ДБН від цього аж тремтять…

«Та гарно лише те, що на словах! Про лист з відмовою у наданні гаражів у власність голова кооперативу повідомив нам аж влітку 2017, а тим часом ЖК «Полісся» впевнено продовжував ставати нашим близьким сусідом. Від торцевої стіни 5-го корпусу нас відділяє всього 6 метрів. Хоча, за нормами ДБН це мало б бути не менше 35 метрів відстані. То чи не свідчить це про змову Антона Добровольського з ЖК «Полісся»? Змову, направлену проти рядових членів кооперативу, на прямий саботаж замість вирішення наших проблем!» – ділиться здогадками член «Світанку» Дмитро Житомирський.

Згідно з генеральним планом міста, який був затверджений під час сесії Житомирської міськради 4 квітня 2017 року, земля, на якій зараз зводять 3-й корпус «Полісся», відведена на виробничо-комерційну зону. Яким чином там виріс будинок – ніхто не знає.

Ось що відповіла на це керівник центру продажів ЖК «Полісся»: «Будівництво окремої частини гаражів, що межує з нашим корпусом, було погоджено ще задовго до купівлі нами цієї землі. Справа в тому, що керівництво «Світанку» про добудову близько 400-та гаражів домовлялося з цегляним заводом, що раніше функціонував на цій території. А коли забудовник запланував будівництво житлового комплексу «Полісся», то звичайно, що питання про знос цих гаражів піднімалося, адже по суті це наша територія. Документу про приватизацію з боку гаражного кооперативу теж не було передявлено…»

«Але керівництво будівельного комплексу вирішило не руйнувати гаражі, адже  договір про дозвіл будівництва гаражів укладали не ми, і це було вже досить давно, аби знову піднімати це питання і руйнувати чиєсь майно… Тим більше, що місця для дитячого майданчику, що збираємось побудувати біля цього корпусу, цілком достатньо. Ми ніяким чином не претендуємо на цю ділянку гаражного кооперативу «Світанок» – запевнила керівник центру продажів ЖК «Полісся».

Антон Добровольський обіцяв допомогти у цій ситуації і, за його словами, дуже старався добитися, аби міське управління повторно надало в оренду 465 гаражів. Клопотання по поновлення оренди власники гаражів подали 17 листопада 2017 року. Розгляд і затвердження рішення про надання гаражів у власність затягувалося з різних причин: Різдво за григоріанським календарем, Новий Рік, Різдво за юліанським календарем та іще цілий мішок зимових свят… Саме такими відмовками годували збентежених власників.

На черговій сесії міської ради 15 лютого 2018 року це питання проігнорували. Тоді Дмитро Житомирський разом з деякими іншими членами організації «Світанок» двічі на тиждень почали настирно відвідувати земельну комісію. І лише 22 березня директор департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради Ігор Блажієвський наполіг на розгляді цього питання. Тоді ж і відбулося голосування й схвалення документу про надання в оренду 465 гаражів кооперативу. Наразі «Світанку» доведеться ще отримати схвалення від бюджетної, житлово-комунальної, соціально-гуманітарної комісій, а також від комісії правопорядку. Лише тоді можна буде закрити цю заплутану та довгу справу.

«Але для всієї чистоти та якості проробленої роботи ще не вистачало викорінити систему головного правління кооперативу та їх особисто. Тому 30 березня було скликано загальні збори та оцінено роботу верхівки. Колишній голова «Світанку» А. Добровольський всіма силами перешкоджав проведенню цих зборів: не впустив до актового залу, не дозволив взяти лавочки для аудиторії, що ми створили прямо на вулиці, вимикав електроенергію… Але навіть ці чинники не завадили нам успішно відсторонити увесь склад правління та обрати нову групу з 9 чоловік нашої організації!» – каже Д. Житомирський.

Збори проходили дуже нервово. Ситуація дійшла до точки кипіння, коли голову гаражного кооперативу «Світанок» Атона Добровольського почали штурхати члени цього ж кооперативу. Хтось намагався поцілити прямо в обличчя. Фактично розпочалася бійка, і лише присутність поліції та Національної гвардії (!) зупинила людей за півкроку від кривавого побоїща.

На зборах були присутні міський відділ поліції, який представляло 2 офіцери, підрозділ Нацгвардії, управління патрульної поліції у складі трьох екіпажів: №№ 103, 115, 151.

До зборів також долучилися  директор юридичного департаменту Житомирської міської ради Євген Черниш, а також головний спеціаліст Департаменту містобудування та земельних відносин Петро Костюк, які детально проконсультували присутніх щодо норм та законів стосовно даної справи. Отож, тепер остаточна сума оренди складатиме 368 881 гривень на рік за 244,62 га.

Тетяна МОНЬКО

Будьте першим, хто прокоментував "(Мордо)бій за землю: кооператив «Світанок» проти голови та ЖК «Полісся» (відео, фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*