Водонагрівач для оселі: критерії вибору та технічні особливості Р

Ми настільки стали залежними від комфортних побутових умов, що відсутність гарячої води в помешканні багатьом видається катастрофою. А якщо зважити на негаразди війни в Україні, то з такими проблемами доводиться стикатися досить часто. Проте, що стосується гарячого водопостачання, то встановивши водонагрівальний пристрій, це питання можна закрити раз і надовго. Обирати є з чого https://comfy.ua/water-heater/vod_obem__ot-80-do-99-litrov/, а ми розкажемо як та на що варто звернути особливу увагу при покупці.

Різноманіття водонагрівачів та що вони собою представляють

Водонагрівач чи бойлер – побутовий пристрій, призначення якого підігрів та постачання води. Він може бути накопичувальним або прогрівати воду в процесі її протікання по трубі до крану.

Різновиди водонагрівачів:

  • традиційні електричні з накопиченням певного об’єму води;
  • з непрямим нагрівом або комбіновані;
  • ті, що підігрівають проточну воду.

В залежності від ресурсів у тій чи іншій країні визначається і популярність різних типів нагрівачів. До 2014 року в Україні газ був дешевим, тож перевага надавалася газовому обладнанню (колонкам). Станом на зараз привабливішими та практичнішими стали бойлери, що працюють від електрики.

Конструкція водонагрівачів, крім проточних, фактично однакова у всіх моделях. Будь який бойлер являє собою бак, анод з магнію та нагріваючий елемент – тен або змійовик.

При виборі водонагрівача варто звернути увагу:

на тен, який може бути сухим чи мокрим. Тут відмінності суттєві, адж мокрий ТЕН потребує заміни в залежності від якості води кожні кілька років. Тоді як сухий, можливо,, зовсім не потребуватиме заміни;

на товщину металу, з якого виготовлений бак. Вочевидь, що чим товстіші стінки баку, тим надійніше і довше він слугуватиме;

на внутрішнє покриття. Зазвичай бак з середини емальований і цього більш ніж достатньо для його збереження. Але трапляються і “унікальні” пропозиції на кшталт склокераміки з високим титановим вмістом. Це впливає на вартість, але не гарантує додатковий захист;

на автоматику. Бойлери можуть мати електронне або механічне керування. Електронне – точніше, а от механіка традиційно надійніша;

на товщину утеплювача. Не те, щоб це було принципово для бойлера, встановленого в оселі. Але якщо обираєте між рівнозначними моделями, то краще взяти з товстішим утеплювачем.

Форма та розміри водонагрівача

Це суттєво для комфорту та за умови обмеженного простору. Існують, наприклад, пласкі та вузькі моделі, горизонтальні та універсальні.  

Пласкі. Насправді, бак там не плаский, а натомість встановлено два стандартних циліндричної форми, менших за розміром. Це пов’язано з підтримкою високого тиску, який досягається тільки у циліндричному баці.  Але вартість пласкої моделі буде вищою, ніж стандартної.

Вузькі. Тут все просто, відмінність від стандартного виключно в діаметрі корпусу та висоті.

Горизонтальні. В деяких випадках буває потрібен саме такий, але на вартість впливає його ускладнена конструкція.

Універсальні. Очевидно, що такий бойлер можна кріпити як завгодно.

Критерії вибору

  1. Зважайте на загальні потреби в гарячій воді. Надто маленький бак доведеться підігрівати кілька разів, а це потребує часу та додаткової електроенергії.
  2. Визначіться з місцем, де буде встановлений водонагрівач. І вже тоді вирішуйте, придбати плаский, вертикальний чи будь який інший.
  3. Поцікавтеся гарантійним обслуговуванням та наявністю сервісних центрів.
  4. За можливості почитайте відгуки інших користувачів стосовно роботи тієї чи іншої моделі. 

Загалом, немає універсального вибору для всіх. Будь який бойлер гарно справляється з своїми задачами, але вибір ідеальної моделі залежить від конкретних умов та потреб користувача. Проте співвідношення ціна/якість завжди безпрограшний варіант.

Будьте першим, хто прокоментував "Водонагрівач для оселі: критерії вибору та технічні особливості"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*