«Нас вбиває не активність ворога, а байдужість в тилу», – таке повідомлення від друга військовослужбовця з передової отримав Микола Менжерес. Чоловік активно включився у волонтерську діяльність на підтримку воїнів та цивільних, які постраждали від наслідків війни, з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Втім, навіть ще до цього завжди шукав можливість допомогти тим, хто цього потребує у своїй громаді.
Микола проживає у Малині та з травня виготовляє для бійців на фронт цигарки. Каже, що з якістю не експериментував, адже найкращі заслуговують на найкраще, лише трохи пошукав, де можна купувати сировину для цього за найоптимальнішою вартістю.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/312612750_2198356140344794_6871133150846789739_n-1024x461.jpg)
Встиг зробити не менше 17 000 штук – це з того часу, коли почав рахувати. У листопаді в нього буде 1000-на ювілейна пачка з тютюновими виробами. Усе йде на фронт – передає знайомим воїнам або через волонтерів підрозділам, що виконують бойові завдання, звільняють окуповані населені пункти.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/312511514_2198358140344594_6621065530769925656_n-1024x461.jpg)
«Волонтерство у тому чи іншому вигляді завжди було в моєму житті. З 2017-го року допомагав у пошуках зниклих людей. Перед тим посеред лісу, у болоті, знайшов чоловіка, який там пробув добу, – згадує Микола Менжерес. – Був співорганізаторів численних благодійних заходів у місті, серед яких – «Зимова казка». Також опікуюся людиною з інвалідністю. З кінця лютого волонтерська діяльність для мене стала ще більш актуальною. Перші місяці провів «на ногах»: тканина й основи для маскувальних сіток, тара для «бандерівських смузі», логістика, забезпечення. Прийняв у себе 5 внутрішньо-переміщених осіб із Іванківського району. Їх селище практично знищене, але після звільнення північних регіонів, вони повернулися додому, тож допомагали із ремонтними роботами та іншими необхідними речами».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/300072793_2140508669462875_4726289818022203098_n-1024x461.jpg)
Від початку війни Микола втратив роботу. Доки перебував у пошуках іншої, намагався заощаджувати, аби й самому вижити і ще й забезпечувати базові потреби ВПО. Зважаючи на постійний ріст цін на цигарки, зрозумів, що у першу чергу потрібно економити на цьому. Знайома з Черкас поділилася досвідом, що робити їх власноруч буде значно дешевше. Із необхідними закупами допоміг друг, який зараз звільняє території на тимчасово окупованій частині південних областей.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/305410201_2146362992210776_52810040509007451_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/photo_2022-11-10_15-41-58-768x1024.jpeg)
«Спочатку робив цигарки цілими днями, а нині з’явилось трохи роботи, то займаюсь цим до та після, а якщо термінова відправка – беру вихідні за власний рахунок, щоб встигнути. Намагаюся відкладати тим, хто їде вперше або приїздять у відпустку на декілька днів. Є підрозділи, яким висилаю регулярно, а також волонтери, з якими співпрацюю на постійній основі. Захисникам, яких вже вдосталь забезпечив цигарками, даю з надлишком, щоб пригощали жителів деокупованих територій, бо після того, що вони пережили, ті цигарки дорожче повітря, а з рук воїнів-визволителів, то тим паче, – продовжує Микола. – Наразі розробляю ще варіанти із люльками та портсигарами, щоб військовим було цікавіше і зручніше».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/11/300370408_2140526732794402_1716500493825888342_n-1024x769.jpg)
А ще волонтер виконує й інші запити військових. Збирати кошти на це допомагають знайомі. Усе купує відповідно до списку і пересилає на позиції, а про витрати публічно звітує на своїй сторінці в соцмережі.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Волонтер із Малина для військових на фронт зробив понад 17 000 цигарок (ФОТО)"