Волонтер із Малина для військових на фронт зробив понад 17 000 цигарок (ФОТО)

«Нас вбиває не активність ворога, а байдужість в тилу», – таке повідомлення від друга військовослужбовця з передової отримав Микола Менжерес. Чоловік активно включився у волонтерську діяльність на підтримку воїнів та цивільних, які постраждали від наслідків війни, з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Втім, навіть ще до цього завжди шукав можливість допомогти тим, хто цього потребує у своїй громаді.

Микола проживає у Малині та з травня виготовляє для бійців на фронт цигарки. Каже, що з якістю не експериментував, адже найкращі заслуговують на найкраще, лише трохи пошукав, де можна купувати сировину для цього за найоптимальнішою вартістю.

Встиг зробити не менше 17 000 штук – це з того часу, коли почав рахувати. У листопаді в нього буде 1000-на ювілейна пачка з тютюновими виробами. Усе йде на фронт – передає знайомим воїнам або через волонтерів підрозділам, що виконують бойові завдання, звільняють окуповані населені пункти.

«Волонтерство у тому чи іншому вигляді завжди було в моєму житті. З 2017-го року допомагав у пошуках зниклих людей. Перед тим посеред лісу, у болоті, знайшов чоловіка, який там пробув добу, – згадує Микола Менжерес. – Був співорганізаторів численних благодійних заходів у місті, серед яких – «Зимова казка». Також опікуюся людиною з інвалідністю. З кінця лютого волонтерська діяльність для мене стала ще більш актуальною. Перші місяці провів «на ногах»: тканина й основи для маскувальних сіток, тара для «бандерівських смузі», логістика, забезпечення. Прийняв у себе 5 внутрішньо-переміщених осіб із Іванківського району. Їх селище практично знищене, але після звільнення північних регіонів, вони повернулися додому, тож допомагали із ремонтними роботами та іншими необхідними речами».

Від початку війни Микола втратив роботу. Доки перебував у пошуках іншої, намагався заощаджувати, аби й самому вижити і ще й забезпечувати базові потреби ВПО. Зважаючи на постійний ріст цін на цигарки, зрозумів, що у першу чергу потрібно економити на цьому. Знайома з Черкас поділилася досвідом, що робити їх власноруч буде значно дешевше. Із необхідними закупами допоміг друг, який зараз звільняє території на тимчасово окупованій частині південних областей.

«Спочатку робив цигарки цілими днями, а нині з’явилось трохи роботи, то займаюсь цим до та після, а якщо термінова відправка – беру вихідні за власний рахунок, щоб встигнути. Намагаюся відкладати тим, хто їде вперше або приїздять у відпустку на декілька днів. Є підрозділи, яким висилаю регулярно, а також волонтери, з якими співпрацюю на постійній основі. Захисникам, яких вже вдосталь забезпечив цигарками, даю з надлишком, щоб пригощали жителів деокупованих територій, бо після того, що вони пережили, ті цигарки дорожче повітря, а з рук воїнів-визволителів, то тим паче, – продовжує Микола. – Наразі розробляю ще варіанти із люльками та портсигарами, щоб військовим було цікавіше і зручніше».

А ще волонтер виконує й інші запити військових. Збирати кошти на це допомагають знайомі. Усе купує відповідно до списку і пересилає на позиції, а про витрати публічно звітує на своїй сторінці в соцмережі.

Юлія Демусь

«Буде тобі, враже, так як відьма скаже»: житомирянка зробила кавер і презентувала кліп на відому композицію (ВІДЕО

У Житомирі 17-річний студент робить павербанки для військових із одноразових електронних цигарок (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Волонтер із Малина для військових на фронт зробив понад 17 000 цигарок (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*