Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

prev did moroz - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

 Три горішки для Попелюшки найкращий подарунок!!!

 Шалені, скажені свята …

 Або, як обрати подарунок для дитини і не довести до інфаркту Діда Мороза.

Кожне маля всім серцем чекає новорічні свята, бажаючи неабияких подарунків, але іноді Святий Миколай і Дід мороз кладуть під ялинку не ляльки і машинки, а ненависні панчохи, светри і цукерки.

shutterstock 82209268 e1513410718408 - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

 І в цей момент в очах дітей можна прочитати безмежне розчарування і бажання прибити Діда Мороза.

 А чи пам’ятаєте ви такі ж моменти із свого життя?

Пам’ятаю як в 15 років, мама запитала мене, що я хочу на Новий рік, на що я відповіла, що мені байдуже. Тоді мама так ненав’язливо запитала, можливо мені подарувати м’яку іграшку. У відповідь я відповіла, що я згодна на будь який подарунок тільки не м’яку іграшку, так як я вже доросла. Виявилось, що мама вже купила великого пухнастого мамонта і дуже образилась на цю відповідь. Мені прийшлося видавлювати з себе бажану відповідь, щоб мама заспокоїлась. Цей мамонт і досі існує на цьому світі і зараз він зовсім не здається таким поганим подарунком, але в 15 років, мені хотілось чогось іншого.

 Тож давайте не псувати своїм дітям свята, навіть якщо ви обмежені у фінансах, або у вас зовсім відсутня фантазія. Бо ж діти можливо цей момент забудуть, хоча не факт, а ви все життя буде червоніти  за цей прикрий подарунок.

 Але знайти потрібний варіант до дня Святого Миколая, Нового року і Різдва Христового задача не з легких, адже серед безлічі подарунків, треба знайти саме той котрий стане найкращим для вашого джуніора.

 Можливо прямо запитати у малюка про подарунок, наприклад у вигляді листа святому Миколаю, або Діду Морозу. Але політ дитячої фантазії безмежний і у віці до 7-10 років у дітей ще досить слабке відчуття різниці між ціною і цінністю, а залежність від навіюваних соціумом і рекламою вподобань велике. Тож навіть якщо у вас є чималий статок, після захмарних побажань, ви можете відчути себе злиднем.

 З іншого боку, хочеться щоб подарунок був потрібний і корисний ( без необхідності продавати нирку), щоб спонукало дитину до розвитку, приносило радість, а за ідеального перебігу подій – залишило світлий слід e пам’яті малюка про дитинство.

photo 2 1 e1513411034111 - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

 Якщо ви згадаєте свої дитячі роки, то виявите закономірність, за якою найбільше всього вам запам’ятались моменти, де ви щось захопливо робили своїми руками, і при цьому отримували неочікувано крутий результат. Більш того, дослідження вчених кажуть, що це якраз ті моменти, які формують особистість дитини, стимулюють розвиток мозку і, навіть, у деяких випадках визначають майбутню професію. Методика Монтесорі, за якою відсталі діти виростали обдарованими особистостями і геніями тому доказ. А дітей всього лише заохочували щось робити своїми руками.

photo 3 1 e1513411243805 - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

 Сашкові на п’ять років подарували конструктор електричних деталей, і хлопчик через пару тижнів робив такі електричні схеми, що старший брат Андрій покрутивши гвинтики і лампочки не одразу зрозумів що і як там працює. Звісно,такий подарунок специфічний, адже не кожному дано бути на ти з електрикою. Деяким дітям, відверто нудно поряд з такими іграшками. Проте той же Андрійко з задоволенням грав металевим конструктором, з якого можна було зробити безліч варіантів.

 Тож перед тим як купувати подарунок запитайте у малюка яка саме тема його цікавить. Або ж прослідкуйте чим останнім часом він цікавиться, в що грає, якими іграшками,про що говорить.

 По можливості якийсь час пограйтесь з малюком, так він скоріше зрозуміє що до чого, дізнається багато чого нового, збереже інтерес до цього заняття. І найголовніше проведене поряд з вами час залишить в його пам’яті яскраві моменти на все життя. Бо ж саме разом, поряд з вами,він вперше в своєму житті зміг зробити щось надзвичайно дивовижне, про що раніше навіть і здогадуватись не міг.

 А чи у вас було таке, чи дарували вам батьки неймовірні враження?

Тепер коли ви нарешті дізнались, що ж хоче ваш малюк можна переходити до критерій,які слід враховувати у виборі найкращого варіанту з тих які існують.

1.Будь який набір розвиваючих іграшок, будь це конструктор, кубики, липучки, клей тощо. повинен мати багато деталей,бо саме це дасть можливість скласти не один -два, а десятки і сотні варіантів виробів.

Де нема різноманітності – нема і польоту фантазії, а значить і розвитку.

Але і поряд з цим іграшка повинна бути проста, щоб дитина могла гратись без допомоги батьків.

photo 4 - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

Освіта через гру – найбільш ефективний педагогічний метод

2.До будь якої іграшки обов’язково повинна бути візуальна інструкція, зрозуміла і дорослим і дітям. Адже навіть якщо дитина інтуїтивно освоїла як користуватись іграшкою, під рукою у неї обов’язково повинно бути наглядна підказка, де можна подивитись що і як і при цьому зайвий раз не турбувати батьків.

3.Іграшка повинна мати пряме відношення до дорослого життя. Тобто вона повинна бути прямим відображенням дорослого досвіду в дитячому житті. І чим більше її форма буде реалістичною, тим краще. В ідеалі ця іграшка повинна копіювати не тільки форми, але і матеріал і механізм взаємодії з деталями. Яскравим прикладом є дитячі кухонні набори, лялькові будинки, ляльки, герої які відносяться до якоїсь професії (поліцейський, пожежник, лікар тощо), машинки, будь які образи дорослого життя котрі малюк намагається з імітувати в своїх іграх.

photo 5 e1513411553501 - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

Дівчинка грається з лялькою. І набуває нової соціальної ролі.

4.Дуже добре коли в цю іграшку можуть грати одразу декілька чоловік. Подібні ігри розвивають соціальні навички дитини і підвищують рівень дружньої близькості декількох дітей, представників різних поколінь і сімей.

 Якщо в дитинстві ви грали з батьками в настільні ігри, то напевне пам’ятаєте наскільки це весело.

photo 6 1 e1513411624382 - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

 5.Екологічність. Тут все зрозуміло і без особливих пояснень. Вибір між дешевизною і якістю може мати місце лиш у тому випадку, якщо річ не йде про ступінь шкідливості комплектуючих і матеріалу, з якого він вироблений.

Ідеальне рішення – це вироби з природних матеріалів.

Кислотні, не натуральні кольори збуджують ще не сформовану нервову систему маляти. Рожеві собачки,або фіолетові мавпи це все звісно кумедно і можливо навіть гарно, але якщо ви хочете сформувати правильний світогляд, краще все ж хоча б в ранньому дитинстві дотримуватись натуральності.

Наприклад, дерево – одне з найкращих матеріалів, адже воно екологічне, приємне на дотик, тепле,фактурне,легке ,має натуральний колір,і відповідає матеріалам із дорослого життя.

6.Проповідує ідеї,котрі близькі вашій родині.

Пам’ятаєте, як у фільмі «Сам у дома 2» головний герой Кевін Маккалістер зайшов до найбільшого Нью-Йоркського магазину іграшок, і коли йому власник магазина запропонував обрати на ялинці іграшку на згадку, то порекомендував двох голубів, як символ нероздільної дружби. Кевін довірився запропонованому варіанту і жодного разу не пожалкував, адже це був знаковий подарунок. І та жебрачка котрій він подарував одного з цих голубів залишилась у нього в серці на все життя, а з нею це Різдво.

Те що малюк з раннього дитинства бачить навколо себе, те і формує його цінності і життєву позицію в майбутньому. Танки,зброя – погана ідея, конструктор, пазли,велосипед чудова ,звісно якщо ваш малюк полюбляє подібні ігри. Деякі діти полюбляють новітні гаджети, не обмежуйте їх в цьому, просто безглузді ігри можна замінити корисними програмами і ваш малюк граючи вивчить букви,цифри.

photo 7 e1513411694666 - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

photo 8 - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

7.Зроблені для дітей і під дітей.

Один із головних критеріїв гарної іграшки, це її стійкість. ЇЇ важко зламати,розбити, причинити шкоду собі та іншим, важко проковтнути,або з» їсти,важко засунути в небезпечні місця, наприклад в розетку,легко відремонтувати.

  1. І найважливіше, розвиває.

Взяти як приклад конструктор:

Мілкі деталі, середньої важкості перетинки між ними,ті деталі котрі дуже сильно відрізняються по розміру,розвивають моторику рук, напряму впливають на створення нових нейронних зв’язків, розвиває мозок, уяву і психіку.

 Різні варіанти моделей, увага до різних нюансів їх створення, розвиває – пам’ять,увагу, кмітливість,образне мислення.

Зібрана модель надихає до нових звершень і дає підставу пишатися собою. Підвищуючи самооцінку, стимулює до розвитку інших навиків в інших сферах життя .

photo 9 - Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

Гратися потрібно з дітками будь якого віку

Тепер ви знаєте як обрати подарунок і можете сміливо йти до магазину за найкращою іграшкою в світі. І навіть якщо у вас в гаманці не так багато грошей, головне що цей подарунок від серця, а малята інтуїтивно це відчувають, а ви свою чергу не забудьте поцілувати і подякувати малечі за їхні малюночки,листівки і різні дитячі поробки. І тоді вас чекають найкращі свята. Хай вам щастить!!

Ганна СТАНІШЕВСЬКА

11+
  • 32
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*