Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза

Що подарувати дитині на Новий Рік

Кожне маля всім серцем чекає новорічні свята, бажаючи неабияких подарунків, але іноді Святий Миколай і Дід мороз кладуть під ялинку не ляльки і машинки, а панчохи, светри і цукерки. І в цей момент в очах дітей можна прочитати безмежне розчарування і бажання прибити Діда Мороза.

Визначимо наступні критерії, які слід враховувати при виборі новорічного подарунка:

  1. Розвиваючі іграшки
  2. Інструкція та підказки
  3. Реалістичність
  4. Колективні ігри
  5. Екологічність
  6. Іграшка як ідеологія
  7. Надійність та безпека
  8. Користь та розвиток

1. Будь який набір розвиваючих іграшок (будь це конструктор, кубики, липучки тощо) повинен мати багато деталей, бо саме це дасть можливість скласти не один-два, а десятки і сотні варіантів виробів.

Де нема різноманітності – нема і польоту фантазії, а значить і розвитку.

Але і поряд з цим іграшка повинна бути проста, щоб дитина могла гратись без допомоги батьків.

Освіта через гру – найбільш ефективний педагогічний метод

2. До будь якої іграшки обов’язково повинна бути візуальна інструкція, зрозуміла і дорослим і дітям. Адже навіть якщо дитина інтуїтивно освоїла як користуватись іграшкою, під рукою у неї обов’язково повинно бути наглядна підказка, де можна подивитись що і як і при цьому зайвий раз не турбувати батьків.

3. Іграшка повинна мати пряме відношення до дорослого життя. Тобто вона повинна бути прямим відображенням дорослого досвіду в дитячому житті. І чим більше її форма буде реалістичною, тим краще. В ідеалі ця іграшка повинна копіювати не тільки форми, але і матеріал і механізм взаємодії з деталями. Яскравим прикладом є дитячі кухонні набори, лялькові будинки, ляльки, герої які відносяться до якоїсь професії (поліцейський, пожежник, лікар тощо), машинки, будь які образи дорослого життя котрі малюк намагається з імітувати в своїх іграх.

Дівчинка грається з лялькою. І набуває нової соціальної ролі.

4. Дуже добре коли в цю іграшку можуть грати одразу декілька чоловік. Подібні ігри розвивають соціальні навички дитини і підвищують рівень дружньої близькості декількох дітей, представників різних поколінь і сімей.

Якщо в дитинстві ви грали з батьками в настільні ігри, то напевне пам’ятаєте наскільки це весело.

5. Екологічність. Тут все зрозуміло і без особливих пояснень. Вибір між дешевизною і якістю може мати місце лиш у тому випадку, якщо річ не йде про ступінь шкідливості комплектуючих і матеріалу, з якого він вироблений.

Ідеальне рішення – це вироби з природних матеріалів.

Кислотні, не натуральні кольори збуджують ще не сформовану нервову систему маляти. Рожеві собачки,або фіолетові мавпи це все звісно кумедно і можливо навіть гарно, але якщо ви хочете сформувати правильний світогляд, краще все ж хоча б в ранньому дитинстві дотримуватись натуральності.

Наприклад, дерево – одне з найкращих матеріалів, адже воно екологічне, приємне на дотик, тепле, фактурне, легке, має натуральний колір, і відповідає матеріалам із дорослого життя.

6. Проповідує ідеї, котрі близькі вашій родині.

Пам’ятаєте, як у фільмі «Сам у дома 2» головний герой Кевін Маккалістер зайшов до найбільшого Нью-Йоркського магазину іграшок, і коли йому власник магазина запропонував обрати на ялинці іграшку на згадку, то порекомендував двох голубів, як символ нероздільної дружби. Кевін довірився запропонованому варіанту і жодного разу не пожалкував, адже це був знаковий подарунок. І та жебрачка котрій він подарував одного з цих голубів залишилась у нього в серці на все життя, а з нею це Різдво.

Те що малюк з раннього дитинства бачить навколо себе, те і формує його цінності і життєву позицію в майбутньому. Танки, зброя – погана ідея. Конструктор, пазли, велосипед – чудова, звісно, якщо ваш малюк полюбляє подібні ігри. Сучасні діти полюбляють новітні гаджети, не обмежуйте їх в цьому, просто безглузді ігри можна замінити корисними програмами і ваш малюк граючи вивчить букви, цифри.

7. Зроблені для дітей і під дітей.

Один із головних критеріїв гарної іграшки, це її надійність та безпека. ЇЇ важко зламати, розбити, причинити шкоду собі та іншим, важко проковтнути, або з’їсти; легко відремонтувати.

8. І найважливіше, іграшки мають розвивати.

Взяти як приклад конструктор:

Деталі різної форми та розміру розвивають моторику рук, напряму впливають на створення нових нейронних зв’язків, розвивають мозок, уяву і психіку.

Різні варіанти моделей, увага до різних нюансів їх створення, розвиває пам’ять, увагу , кмітливість, образне мислення.

Зібрана модель надихає до нових звершень і дає підставу пишатися собою. Підвищуючи самооцінку, стимулює до розвитку інших навиків в інших сферах життя .

Тепер ви знаєте як обрати подарунок і можете сміливо йти до магазину за найкращою іграшкою в світі. І навіть якщо у вас в гаманці не так багато грошей, головне що цей подарунок від серця, а малята інтуїтивно це відчувають, а ви свою чергу не забудьте поцілувати і подякувати малечі за їхні малюночки,листівки і різні дитячі поробки. І тоді вас чекають найкращі свята. Хай вам щастить!!

 Ще декілька порад:

Можливо прямо запитати у малюка про подарунок, наприклад у вигляді листа святому Миколаю, або Діду Морозу. Але політ дитячої фантазії безмежний і у віці до 7-10 років у дітей ще досить слабке відчуття різниці між ціною і цінністю, а залежність від навіюваних соціумом і рекламою вподобань велике. Тож навіть якщо у вас є чималий статок, після захмарних побажань, ви можете відчути себе злиднем.

З іншого боку, хочеться щоб подарунок був потрібний і корисний, щоб спонукало дитину до розвитку, приносило радість, а за ідеального перебігу подій – залишило світлий слід в пам’яті малюка про дитинство.

Якщо ви згадаєте свої дитячі роки, то виявите закономірність, за якою найбільше всього вам запам’ятались моменти, де ви щось захопливо робили своїми руками, і при цьому отримували неочікувано крутий результат. Більш того, дослідження вчених кажуть, що це якраз ті моменти, які формують особистість дитини, стимулюють розвиток мозку і, навіть, у деяких випадках визначають майбутню професію. Методика Монтесорі, за якою відсталі діти виростали обдарованими особистостями і геніями тому доказ. А дітей всього лише заохочували щось робити своїми руками.

Сашкові на п’ять років подарували конструктор електричних деталей, і хлопчик через пару тижнів робив такі електричні схеми, що старший брат Андрій покрутивши гвинтики і лампочки не одразу зрозумів що і як там працює. Звісно, такий подарунок специфічний, адже не кожному дано бути на ти з електрикою. Деяким дітям, відверто нудно поряд з такими іграшками. Проте той же Андрійко з задоволенням грав металевим конструктором, з якого можна було зробити безліч варіантів.

Тож перед тим як купувати подарунок запитайте у малюка яка саме тема його цікавить. Або ж прослідкуйте чим останнім часом він цікавиться, в що грає, якими іграшками,про що говорить.

По можливості якийсь час пограйтесь з малюком, так він скоріше зрозуміє що до чого, дізнається багато чого нового, збереже інтерес до цього заняття. І найголовніше проведене поряд з вами час залишить в його пам’яті яскраві моменти на все життя. Бо ж саме разом, поряд з вами,він вперше в своєму житті зміг зробити щось надзвичайно дивовижне, про що раніше навіть і здогадуватись не міг.

Пам’ятаю як в 15 років, мама запитала мене, що я хочу на Новий рік, на що я відповіла, що мені байдуже. Тоді мама так ненав’язливо запитала, можливо мені подарувати м’яку іграшку. У відповідь я відповіла, що я згодна на будь який подарунок тільки не м’яку іграшку, так як я вже доросла. Виявилось, що мама вже купила великого пухнастого мамонта і дуже образилась на цю відповідь. Мені прийшлося видавлювати з себе бажану відповідь, щоб мама заспокоїлась. Цей мамонт і досі існує на цьому світі і зараз він зовсім не здається таким поганим подарунком, але в 15 років, мені хотілось чогось іншого.

Тож давайте не псувати своїм дітям свята, навіть якщо ви обмежені у фінансах, або у вас зовсім відсутня фантазія. Бо ж діти можливо цей момент забудуть, хоча не факт, а ви все життя буде червоніти  за цей прикрий подарунок.

Але знайти потрібний варіант до дня Святого Миколая, Нового року і Різдва Христового задача не з легких, адже серед безлічі подарунків, треба знайти саме той котрий стане найкращим для вашого джуніора.

А чи у вас було таке, чи дарували вам батьки неймовірні враження?

Ганна СТАНІШЕВСЬКА


Будьте першим, хто прокоментував "Як обрати подарунок для малечі і не довести до інфаркту Діда Мороза"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*