1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models

Як швидко отримати закордонний паспорт в 2018

Із запровадженням безвізового режиму збільшився попит на оформлення біометричних  паспортів. Де і як швидко у Житомирі можна оформити закордонні паспорти? З якими перешкодами доводиться стикатися громадянам, щоб отримати омріяний документ.

З 11 червня 2017 року українці можуть подорожувати територією ЄС маючи при собі лише закордонний  біометричний паспорт.  Але отримати документ у зв’язку з ажіотажем не так просто.

  1. Покрокова інструкція по оформленню біопаспорта
  2. Чим біометричний паспорт відрізняється від звичайного
  3. Куди звернутись
  4. Ціна паспорта
  5. Електронна черга на оформлення
  6. Скільки чекати
  7. Чи варто поспішати

7 кроків щоб отримати біометричний закордонний паспорт:

1. Звернутись у відділ Державної міграційної служби

2. Принести документи:

паспорт громадянина України (свідоцтво про народження)

ідентифікаційний код

попередній документ для виїзду закордон (якщо є)

3. Сплатити консульський збір 557 грн (звичайний) або 810 грн (терміновий)

4. Заповнити заяву-анкету

5. Сфотографуватись

6. Пройти сканування відбитків пальців

7. Через 20 робочих днів забрати готовий паспорт у відділі ДМС

Чим біометричний паспорт відрізняється від звичайного

Біометричний закордонний паспорт старий і новий - різниця

Головною відмінністю є те, що в нього вбудований спеціальний мікропроцесорний чип (безконтактний електронний носій), який містить інформацію про його власника. До електронного носія, який імплантовано у паспорт вноситься:

  • інформація, що міститься на сторінці даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  • біометричні дані, а саме:
  • відцифрований образ обличчя особи,
  • відцифрований підпис особи,
  • відцифровані відбитки пальців рук (відцифровані відбитки пальців рук особи не отримуються до досягненню нею 12-річного віку та у разі, коли особа не може пересуватися самостійно у зв`язку із тривалим розладом здоров`я та потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку).

Закордонний біометричний паспорт - дані | TIMES.ZT

Куди звернутись

На даний час закордонні паспорти з біометричними даними виготовляються у кожному районному центрі області. У Житомирі працюють такі відділи міграційної служби, де громадяни можуть оформити паспорти для виїзду за кордон:

Відділи міграційної служби у Житомирі

Управління ДМС у Житомирській області

вул Пушкінська, 44;  телефон:  (0412) 47-02-51

Житомирський районний відділ

вул. Покровська, 88; телефон: (0412) 407 803

Богунський районний відділ

вул. Театральна, 17; телефон: (0412) 228 537

Корольовський районний відділ

Львівський провулок, 4; телефон: (0412) 422 289

Окрім того, послуги оформлення закордонних біометричних паспортів надає ДП «Документ» («Паспортний сервіс»)

вул Пушкінська, 44 (2 поверх);  телефон:  (0412) 550 662

ДМС у Житомирі. Карта | TIMES.ZT

Ціна біометричного паспорта

Вартість оформлення у відділах міграційної служби становить:

  • 557,32 грн ( не термінового )
  • 810,32 грн (термінового)

Вартість оформлення у центрі «Паспортний сервіс» становить

  • 957,32 грн ( не термінового )
  • 1210,32 грн (термінового)

Черга на оформлення

Наразі, щоб подати документи на отримання закордонного паспорту люди займають чергу ще зночі. Зранку черга складається приблизно з 20 чоловік.

Щоб вирішити дану проблему міграційна служба України запровадила електронну чергу. За допомогою онлайн-сервісу можна записатись на найближчі 2 тижні. Через термінал в підрозділі ДМС можна записатися на наступні 30 днів. Така послуга є новою і нажаль ще не діє у Житомирських відділеннях.

«Електронна черга тільки започаткована і діє вже в багатьох містах. В Житомирі такої черги ще немає. Маємо надію що найближчим часом така черга буде і в Житомирі», – розповідає спеціаліст по зв’язках з громадськістю управління міграційної служби у Житомирській області Анатолій Шнайдер.

Детальніше з послугою електронної черги можна ознайомитись на офіційному сайті Державної міграційної служби України:  https://dmsu.gov.ua

Скільки чекати?

У зв’язку з запровадженням безвізу попит на паспорти громадянина України для виїзду за кордон значно виріс.

Закордонний паспорт - статистика

Кількість оформлених та виготовлених документів. Статистика по місяцях. Інформація ДМС України

«Є трішки ажіотаж у  з’вязку з тим що безвізовий режим із червня був наданий Україні. Люди більше почали звертатись за паспортами, майже вдвічі більше. Як відомо, то ми у міграційній службі тільки оформлюємо паспорти та подаємо відповідно захищеними каналами електронного зв’язку на поліграф комбінат Україна, який їх і виготовляє», – повідомляє Анатолій Шнайдер.

Наразі не терміновий закордонний паспорт, який повинен бути готовим за 20 робочих днів, сьогодні потрібно чекати 3 місяці.  Термінові, які повинні виготовлятися за 7 робочих днів, – за 1,5-2 місяці.

Корольовський відділ ДМС -наявні паспорти

Державна міграційна служба України пояснює, що звернення опрацьовуються вручну та їх кількість є на межі фізичних можливостей працівників. Щоб вирішити дану проблему та прискорити виготовлення закордонних паспортів вже на початку 2018 року на Поліграфкомбінаті «Україна» запланований запуск додаткової лінії персоналізації паспортів.

У Житомирському управлінні ДМС не дають ніяких прогнозів щодо нормалізації ситуації. «Щоб комусь відмовляли такого немає. Жодної людини, щоб відмовили немає.   Є затримка у «Поліграф-комбінаті Україна», бо вони виготовляють самі ці бланки, де вони друкуються. Отам затримка є. Маємо надію, що там ось-ось поставлять і ввійде в експлуатацію ще більше устаткування і можливо робота налагодиться», – повідомив спеціаліст по зв’язках з громадськістю управління міграційної служби у Житомирській області.

Міграційна служба  України планує поступово повернутися до видачі закордонних паспортів у строки до 7 або 20 робочих днів в залежності від суми оплаченого адміністративного збору вже до березня 2018 року.

Окрім того, Державна міграційна служба України повідомляє, що на сьогоднішній день затримка у видачі триває, тому міграційна служба вкотре звертається до громадян з попередженням та порадою жодним чином не планувати закордонну подорож, не маючи на руках діючого паспорта для виїзду за кордон, не звертатися до будь-яких посередників, які обіцяють будь-які конкретні строки виготовлення документа.

Паспорт України

Чи ватро поспішати за паспортом?

Не встигли українці на повну відчути переваги Європейських країн, як над Україною нависла загроза скасування безвізового режиму. Причиною тому є конфлікт антикорупційних органів, а саме Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Генеральної прокуратури (ГПУ). Крім того, голову антикорупційного комітету Єгора Соболєва, який є ініціатором е-декларування, просуває ідею створення Антикорупційного суду та наполягає на призначенні незалежних кандидатів, які б змогли якісно перевірити роботу НАБУ, вже усунули з посади. Провладні депутати спробували позбутися голови НАБУ Артема Ситника без проведення незалежного аудиту. Нібито для його звільнення достатньо ініціативи Президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Цей законопроект №7632 просуває керівник фракції БПП Артур Герасимов та керівник фракції “Народний фронт” Максим Бурбак.

Через цю спробу знищити НАБУ Україна ризикує втратити безвіз. Євросоюз офіційно заявив: законопроект №7632 суперечить основним засадам боротьби України з корупцією, реформам та зобов’язанням, відповідно до Плану дій щодо візової лібералізації.

Окрім того на офіційному сайті ЄСЗД 5 грудня було опубліковано офіційну заяву речниці Майї Косьянчич: «Боротьба проти корупції є ключовим елементом у розвитку відносин між Європейським Союзом і Україною, на якій ґрунтується успіх інших реформ. Публічне викриття Генеральною прокуратурою деталей розслідування фактів корупції суттєво послаблює можливості Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) ефективно проводити розслідування та підриває суспільну довіру щодо дієвої боротьби проти корупції. Як вже зазначалося, українська влада має посилити свої зусилля для забезпечення незалежності, операційної спроможності та повної ефективності антикорупційних інституцій. Роботу таких інституцій потрібно посилювати, а не підривати». 

Тому якщо ГПУ не припинить спроби дискредитувати НАБУ, та якщо влада зволікатиме зі створенням антикорупційного суду українці не зможуть відчути переваги безвізового режиму. А також громадяни, які вже оформили закордонні паспорти з біометричними даними, щоб побачити країни Європи витратили свої кошти дарма.

Нагадаємо, що наше видання уже описувало як дістатися до Європи без візи, тому, шановні читачі, маєте можливість пригадати певні життєві хитрощі.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Читайте також:

2 коментарів до "Як швидко отримати закордонний паспорт в 2018"

  1. Вот и настал тот час, когда я приступила к ласково назовём “оформляшкам” биометрической загранки. День сегодня начался рано, в 5:30 утра мы уже собирались в героический поход к нашим дражайшим папортисткам. Прийдя на место, мы увидели одинокую бабушку, что скромно ждала под дверью, которая конечно же была ещё закрыта. На клочке бумаги, что был заботливо прикреплён скотчем к двери, уже числилось 10 фамилий. С НОЧИ!!!WTF?? ПРОСТО КОГДА???? КОГДА ПРИШЛИ ЭТИ ЛЮДИ??!! Бабуля протянула нам ручку и предложила тоже записаться, бабуля также поведала, что когда она пришла в пять утра и ломанулась в закрытые двери- ей со второго этажа предусмотрительно скинули ручку!!(Вы серьезно???).
    Это было уже второе наше паломничество на подачу документов, и мы знали, что в субботу примут не больше 15 человек. Записавшись 11-ми, и выдохнув, коротали мы часы ожидания в предрассветной темноте, стоя на абсолютном декабрьском холоде. Подтягивались люди: и городские жители, и область на машинах приезжала…
    И тут…в 8.30 утра приехал ОН!!ОН-ТОТ САМЫЙ ЗАВОДИЛА, который есть в каждой очереди, куда б и зачем вы не стояли, что упорно пытался строить свои порядки и диктовать правила всем собравшимся этим морозным утром. “Шо то за список!! Де всі ті люди! тут під дверима нема 15 чоловік! Хто крайній?! ну то буду Я!” Очередь ошалела и никто не сказал ни слова!! Люди, вы чего?? Какой-то ЧОРТ, что приехал, чтоб не соврать 17 в очереди, теперь заправляет парадом, а вы стоите “моя хата з краю”! Вот и вся ментальность!! У кого вид повнушительней и кричит громко – тот и у руля?!…no comments..
    Ровно в 8.50 приятная девушка пройдя мимо нас, молча открыла бронированную дверь и сняла сигналку. “Можете снимать список и заходить в порядке живой очереди”. WHAAATTT???..Так зачем бумаженцию на дверь вешали?? Угадайте кто забрал список и свернул его в карман??! Правильно! ТОТ САМЫЙ ЗАВОДИЛА!
    И тут понеслась. Приехали “ночные посетители” и поведали, что намеренно были на месте ещё в 4 утра,записались в список (так до конца не понятно кем придуманный), и уехали восвояси, чтоб вновь вернуться в 9.00. “Где список? я там был под 3-им номером!” – и вновь молчание общественности.
    “Мужчина зачем Вы врёте?” -спокойно спросила я и получила фееричный ответ-отмазку, которой так удобно прикрываться- “Я по жизни такой”. Вот и весь сказ. Спустя жесткие дебаты, крики, ор, прирекания, оскорбления и стену непонимания друг к другу толпа замолчала и каждый остался при своих тараканах в голове.
    О деле: сперва вы заходите к работнику фискальной службы со своими двумя паспортами(внутренний и загран, которые потом к счастью можно забрать и кататься с ними до получения нового) и выбираете как срочно Вам нужен паспорт. “Срочно”-пожалуйста оплатите-распишитесь -810,32. А срочно это 2 месяца на минуточку) “Не срочно” -557,32, и ожидайте 3 месяца. Проплата происходит не так далеко, за углом, в ОЩАДБАНКЕ. Сегодня, к примеру кассы не работали, только два терминала и один сотрудник банка “на всех” клиентов, которые разрывают его на британский флаг по вопросам проплат, пенсий, кредитов и т.д. и т.п. Будьте готовы, что вы заплатите комиссию банку около 8 грн.
    Идем дальше. Вернувшись обратно, очередь начала заходить на второй круг, теперь уже чтоб сфотографироваться и отсканировать отпечатки.
    СРАЗУ ЛАЙФХАК: перед сканом отогрейте хорошенько ваши руки, ибо замерзшие пальчики сканер не читает))
    Будьте также готовы к “ходокам” – люди, которые без очереди ходят в кабинет, как к себе домой по разным причинам: то ли на два слова, то ли квитанцию занести. “А мне вообще паспорт получать сказали!” Да-да, в итоге эти две очереди за подачей и получением мешаются, и хаос не прекращается ни на секунду.
    В кабинете все происходит быстро. Быстро села. Быстро две корявые фотки. Быстро заполнение анкеты на экране. Быстро скан указательных пальцев. Быстро поставить подпись на скане. Быстро проверить. И не менее быстро удалиться из этого кабинета и удалить себя из этой нервной обстановки охамевшой от безпредела очереди. Почему все “быстро” за мои же 810 гривен? Да потому, что тебе в спину дышит и ломится в дверь орава всех остальных желающих за паспортами.
    Вышла на улицу, вдохнула как никогда свежий морозный воздух и подумала как же хорошо..Как хорошо, что 6 часов АДА НА ЗЕМЛИ по подаче документов на биометрику закончились!
    А как ЭТО было у Вас?!

  2. Це ще добре, що не бились. Коли в липні на Львівській подавали документи, в черзі люди казали що в іншому відділенні бійка 10 чоловік.( Отак люди в Європу хочуть!). В суботу в 6 ранку були вже 18. Вирішили на вівторок записати нову чергу і влаштувати з 22.00 чергування. Вистоявши “почесну варту” з 2 до 4 та випивши недільну норму кави, в черзі все таки згідно списку так і залишились п`яті.( Доречі від отаких ЗАВОДИЛ також довелось добре відгавкуватись протягом цих двох годин чергування). Отримали паспорт місяць назад, але також довелось трохи попсувати собі нерви (панянка – працівниця ДМС ніяк не могла відірватись від ранішньої кави). Європейський сервіс по – Житомирські.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*