Електронна черга в дії: у Житомирі можна отримати закордонний паспорт всього за тиждень

З 18 липня в Житомирській області в тестовому режимі запрацювала електронна черга на оформлення біометричних документів. Це значно спростило процес видачі закордонних паспортів та ID-карток, адже отримати терміновий паспорт тепер реально за 7 робочих днів. За приблизними підрахунками, цією можливістю вже скористалися понад триста житомирян та понад 2000 жителів області.

Чи справді реально отримати паспорт за 7 днів?

Це підтверджують самі житомиряни. За словами Галини Ковальчук, яка нещодавно отримала закордонний паспорт, терміновий документ вона забрала через 6 днів. Галина дізналася про можливість електронної реєстрації у той же день, як вона запрацювала, і одразу записалась у чергу.

«Я дуже задоволена. Нарешті прогрес прийшов і до Житомира. Вже не потрібно стояти в цих чергах з п’ятої години ранку. Можна вибрати зручний для себе час, прийти в відділення ДМС, оплатити вартість паспорта та за тиждень без жодних черг забрати готовий документ», поділилася враженнями житомирянка Галина Ковальчук.

Скільки людей вже скористалися електронною чергою та як це працює?

Працівники ДМС Житомирської області розповіли, що за день в порядку електронної черги приймають не більше п’яти громадян. Окрім того, зменшилася й жива черга, місце в якій до цього займали мало не о 3 години ночі.

«В області функціонує 26 відділень. Поки електронна черга працює у тестовому режимі протягом дня приймають лише 5 осіб, тобто одну людину на годину. Ті ж, хто не записався в електронну чергу, організовуються та стають до “живої” черги. Хто раніше прийшов подає документи і оформляє паспорт. Але коли людина записується в електронну чергу її документи приймають першочергово. Після реєстрації приходить СМС з інформацією та часом прийому. Наші фахівці перевіряють цю інформацію по реєстру та приймають документи. Дуже багато людей й досі приходять у відділи ДМС та займають “живу” чергу. Але їх кількість однозначно зменшується. Зараз під кінець робочого дня людей майже немає. Тобто можна твердо сказати, що черги зменшуються. Хоча попит на оформлення закордонних паспортів до цього часу досить високий», пояснив керівник прес-служби ДМСУ у Житомирській області Анатолій Шнайдер.

Він підтвердив, що якщо 26 відділень Житомирської області щодня приймають по 5 людей з електронної черги, то цією можливістю вже скористалися понад 2000 жителів області та, відповідно, близько 300 житомирян, адже в Житомирі функціонує чотири таких відділення.

Чому люди обирають «живу» чергу?

Журналісти Times.zt також поспілкувалися і з представниками «живої» черги. Вони пояснили свій вибір тим, що не мають можливості чекати два тижні саме стільки часу зазвичай доводиться чекати, щоб потрапити на прийом після онлайн-реєстрації в черзі.

«На жаль, не маємо часу скористатися електронною чергою. Для цього потрібно чекати мінімум 2 тижні, а паспорт потрібен терміново. Сидимо тут з 8 ранку. Вже третя дня і до цього часу нас не прийняли. Але доводиться чекати. Хоча ті люди, які зареєструвалися через інтернет вже прийшли і все оформили. Перед нами теж люди сиділи, які займали чергу з самого ранку, їх вже прийняли. Сподіваюсь, і нам чекати недовго залишилося», розповів житомирянин Олексій.

Скільки ж коштує оформити закордонний паспорт?

При оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон у звичайному режимі (за 20 днів) громадяни cплачують вартість адміністративної послуги (253 грн) та вартість бланку (304 грн 32 к), тобто 557 грн 32 к.

У випадку оформлення документа протягом 7 робочих днів, сума вартості адміністративної послуги подвоюється (і складає відповідно 506 грн), тобто 810 грн 32 к.

Крім відділень Державної міграційної служби, паспорт громадянина України для виїзду за кордон та паспорт громадянина України у формі картки також можна оформити у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). ЦНАП мають власні системи запису до електронної черги і здійснити запис до цих черг на сайті Державної міграційної служби України неможливо.

Олена ВАХОВСЬКА, Василь ХОМЮК


Дивіться також: Покрокова інструкція по оформленню закордонного біопаспорта в Житомирі в 2021

Будьте першим, хто прокоментував "Електронна черга в дії: у Житомирі можна отримати закордонний паспорт всього за тиждень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*