Викладачі та студенти Поліського національного університету виступають проти реорганізації шляхом приєднання до ЖДУ ім. І. Франка (ВІДЕО)

Викладачі та студенти Поліського національного університету виступають проти реорганізації шляхом приєднання до ЖДУ ім. І. Франка

Два тижні тому в інформаційному просторі почали з’являтися повідомлення про ймовірне об’єднання Поліського національного університету та Житомирського державного університету ім.І.Франка. 

Хоча ще у вересні, перебуваючи з робочим візитом у Житомирі, заступник Міністра освіти й науки України Михайло Винницький переконував: «Усі заклади вищої освіти Житомирського регіону представлені у провідних рейтингах та успішно виконують поставлені освітньо-наукові завдання. Тому нема потреби об’єднувати автономні заклади. Всі університети продовжать свою роботу». 

За кілька місяців риторика різко змінилася і стало зрозуміло, що об’єднання вже не уникнути. Основна передумова до цього – в обласних центрах із населенням до 350 тисяч жителів, має існувати лише два університети.

У Поліському національному університеті від початку повідомляли, що вони не проти об’єднання, але це питання потребує ретельного вивчення та опрацювання. 

Згодом ректор Олег Скидан виклав у соцмережах допис із варіантами того, яким чином можуть розвиватися події надалі – злиття та нова назва “Поліський національний університет ім.І.Франка”, вибори ректора  у  новому об’єднаному навчальному закладі, але після завершення вступної кампанії тощо.  З-поміж іншого, також оприлюднив порівняльну таблицю, щодо різних показників у ПНУ та ЖДУ ім.І.Франка (кількість студентів,  викладачів, участь у міжнародних проектах, кошти на спецрахунку інше). 

Увесь цей час представники ЖДУ ім.І.Франка від коментарів у ЗМІ відмовляються, а також ігнорують тему в соцмережах.

Натомість протягом вихідних студенти, випускники і викладачі, партнери і колеги  Поліського національного університету записали сотні відео та опублікували ще більше дописів проти знищення ЗВО. До слова, частина з них була записана військовими (нинішні та колишні студенти) прямо з фронту.

Саме до цього, на їх думку, може призвести реорганізація шляхом  приєднання університету до ЖДУ ім.І.Франка, що веде за собою втрату статусу “національний”, припинення участі у масштабних міжнародних проєктах і накладання штрафних санкцій. 

Про приєднання стало відомо із офіційного листа, який 1 березня надійшов на ім’я очільника Житомирської ОВА Віталія Бунечка. 

Хоча за день до цього, каже ректор Скидан, разом зі колегою з ЖДУ ім. І.Франка Галиною Киричук були на прийомі в Міністерстві освіти й науки, де їм пообіцяли, що 8 березня Винницький приїде в Житомир і проведе зустрічі з колективами обох університетів та повідомить остаточне рішення. Була домовленість, що до того часу ніхто  зі сторін не даватиме коментарів. Також у Скидана склалося враження ще під час зустрічі, що рішення уже прийнято, ніхто не збирається опрацьовувати подані сценарії партнерського об’єднання, а не поглинання, а саме спілкування – звичайна формальність. Його здивувало, що пропозиція  проведення виборів нового ректора не сприймалася взагалі. 

Пізніше у соцмережах  Винницький напише, нібито Скидан намагається втриматися за крісло ректора, а тому налаштовує колектив проти об’єднання.

Починаючи з 1 березня, у Поліському національному університеті було проведено засідання ректорату, членів Наглядової ради, трудового колективу, під час яких було ухвалено одностайне рішення звертатися до Президента, Кабміну, ВРУ та інших урядових установ, міської та обласної рад з проханням недопущення знищення ЗВО.

До цієї вимоги долучилися й студенти, які 4 березня  вийшли з плакатами  під стіни університету. Разом із ними ректор Олег Скидан записав публічне звернення, аргументуючи, чому приєднання зашкодить Поліському національному університету, підірве його авторитет і репутацію в наукових колах та міжнародній спільноті, з представниками яких наразі реалізують два  проєкти і працюють ще над підготовкою кількох.

“Ми цілком самодостатній заклад вищої освіти. У нас є навчальний комплекс, матеріально-технічна база, є студенти і викладачі, угоди про співпрацю, проєкти, розробки, Ботанічний сад, дослідне поле, єдиний в регіоні Інформаційний центр ЄС, новітні науково-навчальні лабораторії. Ми перші в області та восьмі в Україні за кількістю міжнародних проєктів. Є цілі, до яких прагнемо і розуміння, в якому напрямку розвиватися. При цьому заробляємо навіть більше, тобто мова про кошти на рахунку спецфонду, ніж надає держава, – додає ректор Олег Скидан. – Те, що ми бачимо зараз – це ціленаправлене знищення усіх здобутків й напрацювань. З нашою думкою ніхто не хоче рахуватися, тому єдиний спосіб привернути увагу до цього питання – висвітлювати все у публічній площині. Ситуація складається таким чином, що у буквальному сенсі зіштовхуть колективи двох університетів, замість того, аби підійти до всього виважено, вислухати усі сторони, проаналізувати пропозиції. В умовах війни, коли Поліський університет готує кадри для виробничого сектору, що потенційно будуть залучені і до відбудови країни після перемоги, ми маємо боротися за право навчального закладу працювати далі. Ще раз хочу наголосити: ми не проти обєднання, але лише на доброчесних і партнерських засадах. Та модель, що пропонується сьогодні, не враховує усіх можливих ризиків та репутаційних втрат”.

Юлія Демусь

До Дня української жінки: у Житомирі викладачка Тетяна Коткова показала хустки із родинної колекції (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Викладачі та студенти Поліського національного університету виступають проти реорганізації шляхом приєднання до ЖДУ ім. І. Франка (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*